Do vedenia NHL sa po tejto akcii pustil bývalý český brankár Dominik Hašek. „NHL klesla na úplné dno. Nechať Ovečkinovho syna predvádzať sa na ľade počas zápasu hviezd, to je pľuvanec do tváre piatim stovkám zabitých, tisíckam zranených a desaťtisícom unesených ukrajinských detí. NHL a Gary Bettman za tento ohavný skutok musia zaplatiť,“ penil Hašek na sociálnej sieti.

Nielen jeho nahneval hviezdny český hokejista David Pastrňák. Ten po All-Star víkende pridal na svoj instagram fotku s Alexandrom Ovečkinom, za čo si v komentároch vyslúžil lavínu kritických komentárov. Po nich Pastrňák fotku vymazal. Ovečkina ako dlhoročného podporovateľa Vladimira Putina obviňujú, že slúži k propagande ruského prezidenta, fotku s Putinom má stále nastavenú ako profilovú na instagrame.

Fanúšikovia to však Pastrňákovi aj po vymazaní fotky naďalej dávajú vyžrať pod predošlými zábermi na sociálnej sieti. „Je nutné zdieľať fotku s podporovateľom diktátora? Fakt dno,“ napísala jedna z followeriek. „To si vážne tak hlúpy, že ti nenapadlo, čo tá fotka vyvolá? A keď ti napadlo, o to je to horšie,“ napísal ďalší a to je len zopár komentárov zo stoviek ďalších.

„Nebudem hovoriť, že ma to mrzí. Poviem to natvrdo: Buď David nevie, že jeho konanie bude zneužité, alebo pokiaľ vie, že bude fotka zneužitá, podporuje Putinove zločiny. Chcem veriť, že Pastrňák len urobil chybu, že nebol od svojich blízkych poučený a že sa to nebude opakovať. Inak sa stane zodpovedným za stratené životy na Ukrajine,“ vyhlásil Hašek a na margo vymazania fotky pre český Blesk dodal:

„Je dobré, že fotku s Ovečkinom vymazal, ale zaujímal by ma jeho názor. David by mal vysvetliť dôvody. Fanúšikovia, ktorých má milióny, si zaslúžia, aby sa vyjadril.“