Slovenský hokejový obranca Zdeno Chára možno neodohrá za Boston všetky zápasy v skupine o nasadenie do play off. Tréner Bruce Cassidy naznačil, že po reštarte NHL dopraje niektorým starším hráčom počas miniturnaja voľno.

Okrem 43-ročného kapitána by mohol v niektorých dueloch miniturnaja pauzovať a pred ostrými zápasmi play off si oddýchnuť aj jeden z lídrov útoku - 34-ročný center Patrice Bergeron. "Určite by sme mohli nechať oddychovať skúsenejších hráčov," uviedol Cassidy v rozhovore pre NBC Sports. "Potrebujú naši veteráni odohrať všetky tri zápasy, aby sa dostali do top formy? Aj keby to potrebovali, majú riskovať, že sa pred play off zrania? A máme množstvo ďalších otázok. Myslím si, že každý tím v skupine k tomu bude pristupovať podobne a bude sa snažiť mať zdravé a čo najlepšie pripravené mužstvo na štart play off."

Naopak, v skupine o nasadenie by mohol dostať viac priestoru v bránke "medveďov" Slovák Jaroslav Halák. Pred play off je jasnou tímovou jednotkou Fín Tuukka Rask, tréneri ho však pred zápasmi vyraďovačky nebudú chcieť zbytočne preťažiť. V skupine sa tak núka šanca na viac štartov Halákovi. "Tuukka je naša opora. Halákovi veľmi veríme, no Tuukka je brankár na play off a bude štartovať v prvom zápase 1. kola, ak sa dovtedy nič nezmení," dodal Cassidy.