Minulý rok museli byť oslavy skromnejšie kvôli protipandemickým opatreniam, tento rok sprevádzali šampiónov tisícky fanúšikov. Hokejisti si užili plavbu na lodi Hillsborough a s fanúšikmi ich neodradilo ani počasie, keďže kvôli silnému dažďu a vetru sa slávnostný program musel odložiť o viac ako hodinu.

Bujaré oslavy si po takmer roku užil aj slovenský obranca Erik Černák, ktorý ukázal svoju šoumenskú tvár. Černák sa na lodi predviedol bez trička, neskôr ukázal, že zvládne šoférovať aj vodný skúter, na ktorom zdravil sláviacich fanúšikov.

Hokejisti Tampy oslávili zisk druhého Stanleyho pohára za dve sezóny búchaním šampanského, ale aj vzájomným „sprchovaním“ sa alkoholom rôzneho druhu. Bujaré oslavy si vyžiadali aj svoju obeť, šampiónom NHL sa podarilo poškodiť trofej, ktorá musela putovať do opravy.

Nezabudli ani na Gáboríka

V tíme Lightning počas sezóny hrala spolu česko-slovenská trojica Erik Černák, Ján Rutta, Ondřej Palát. Hokejisti nezabudli ani na Mariána Gáboríka, ktorý bol na prelome rokov 2020 a 2021 vymenený práve do tímu Tampy Bay, hoci si za tento tím nikdy nezahral a ani nezahrá. Šampióni sezóny 2020/2021 si na oslavy titulu obliekli tričko práve s Gáboríkovým menom, čo 39-ročného hokejistu, ktorý odohral posledný zápas ešte v sezóne 2017/2018, pobavilo na sociálnej sieti.

Úspešná Tampa

Mesto Tampa sa teší zo zisku majstrovského titulu v niektorej zo štyroch najväčších profesionálnych zámorských súťaží tretíkrát v priebehu desiatich mesiacov. Okrem dvoch triumfov hokejistov Lightning uspeli aj hráči Buccaneers v lige amerického futbalu NFL.