Zapáčili sa mu hokejové kempy naprieč spojenými štátmi. V nich sa doslova našiel. „Keď som ukončil kariéru, hneď som vedel, kam povedú moje ďalšie kroky. Vždy som chcel trénovať a začal som si tak plniť svoj sen. Robím momentálne hokejové kempy, ale lákala by ma aj práca v nejakom klube. Možno niekedy aj v NHL. Uvidíme, čo prinesie budúcnosť,“ prezradil Peter.

„Na nedostatok práce sa sťažovať nemôžem. Trénujem brankárov univerzitného tímu v Montane, ale chodím aj na „výlety“ do Los Angeles, Denveru či Ontaria. Ide väčšinou o deti od deväť do štrnásť rokov, ktorým sa venujem. Urobil som si aj trénerskú školu, páči sa mi to a napĺňa ma,“ skonštatoval Budaj.

Hokejom žije u Budajovcov celá rodinka, pretože tento šport učaroval aj jeho dvom ratolestiam. Deväťročnému Petrovi a päťročnému Michaelovi. „Dali sa na hokej, ale o brankársky post nemali záujem. Sú z nich útočníci,“ priznal tato. Napriek tomu, že už roky žije v Amerike, má prehľad aj o tom, čo sa deje na Slovensku. „Sledujem to trocha. Som v kontakte s Janom Lašákom či Majom Gáboríkom. Rád pozerám jeho podcast s Borisom Valábikom. Myslím si, že ľuďom sa to páči. Veľa sa dozvedia zo zákulisia,“ dodal. A či Peter neuvažuje o návrate na Slovensko? „Zatiaľ nie, ale nevylučujem to. No momentálne tu deti majú školu, tak to neriešim,“ uzavrel Budaj.