Tuukka Rask totiž pre miestny web pripustil, že sezóna 2020/2021 môže byť posledná v jeho hráčskej kariére. Raskovci totiž očakávajú príchod tretieho potomka. Brankárova manželka Jasmiina má termín pôrodu stanovený na apríl. „Starať sa o dve deti, čoskoro o tri, človeka núti viac sa zamýšľať nad budúcnosťou. Tešíme sa na tretie dieťa, no nebude to ľahké,“ priznal Tuukka Rask, ktorý sa obáva tiež pandémie koroonavírusu.

Rask a Halák vytvorili v Bostone skvelý brankársky tandem, ktorý sa pravdepodobne čoskoro rozpadne.
Rask a Halák vytvorili v Bostone skvelý brankársky tandem, ktorý sa pravdepodobne čoskoro rozpadne.
Zdroj: Getty Images

Súčasná brankárska jednotka Boston Bruins vytvorila úspešný tandem so slovenským brankárom Jaroslavom Halákom. Doteraz odchytal Rask v kanadsko-americkej profilige 536 duelov a 291 z nich bolo víťazných. V päťdesiatich prípadoch si pripísal čisté konto. V histórii celej organizácie Bruins nemal iný gólman na svojom konte viac triumfov ako 33-ročný Fín. Rask tiež prezradil, že keď sa rozhodne skončiť v NHL, kariéru si nepredĺži pôsobením v rodnom Fínsku.

Tuukka Rask je jednotkou v bráne Boston Bruins.
Tuukka Rask je jednotkou v bráne Boston Bruins.
Zdroj: Michael Dwyer

Otázna je tiež budúcnosť Jaroslava Haláka. Ten má kontrakt len do konca aktuálneho ročníka a v máji oslávi 35 rokov. V zámorí sa už ozvali hlasy o jeho možnom odchode z klubu. V bostonskom klube sa však na túto situáciu už pripravujú. Vychovávajú si ďalších brankárov - Dana Vladara, Jeremyho Swaymana či Kylea Keysera. Najväčšiu šancu dostať sa do prvého tímu má aktuálne Swayman, ktorý chytá v NCAA a počas minulého týždňa podpísal s Bruins nováčikovský kontrakt.