Problémy Senators sa začali pred zápasom, keď sa v rozcvičke zranil Anton Forsberg. Do bránky sa postavil Matt Murray, ale ten v 5. minúte druhej tretiny zamieril predčasne do šatne a nahradiť ho musel Marcus Högberg, ktorého Sens vytiahli z "taxi tímu".

Ďalšieho muža v maske už Senators vo Vancouveri nemali, a preto sa do brankárskeho výstroja pre istotu obliekol Anisimov, ktorý takisto figuroval v "taxi tíme". "Mrzia nás prehra a zranenia, ale vidieť ho oblečeného v komplet brankárskom výstroji bolo vtipné," povedal podľa webu nhl.com obranca Ottawy Thomas Chabot.

NHL v tejto sezóne nedovolila pohotovostných brankárov, a preto po zranení Murrayho mali Senators namále. "Už sme nemali ďalšieho muža. Tréner brankárov Zac Bierk chytal v NHL, ale má za sebou tri operácie boku a nemohol by ísť medzi žrde. Viem, že generálny manažér Pierre Dorion si pred pár rokmi počas Vianoc zachytal na tréningu... Boli sme v ťažkej situácii," uviedol tréner D.J. Smith.

Högberg napokon dochytal, ale keď ho hneď pri prvom zákroku "zrámoval" vlastný spoluhráč Nikita Zajcev, trénerom na ottawskej lavičke stuhla krv. "Ktovie, ako by to dopadlo, keby išiel Arťom do bránky. Možno by sme videli niečo podobné ako minulý rok v Toronte," narážal Colin White na situáciu z februára 2020, keď 42-ročný rolbár David Ayres nastúpil v Toronte do bránky Caroliny po zranení Jamesa Reimera a Petra Mrázka a šokujúco vychytal víťazstvo.