Hrdina zlatých olympionikov z Nagana naďalej pokračuje v kritike. Nitku suchú nenechal ani na súkromnej televízii Nova, ktorá už dlhé roky prináša priame prenosy zápasov NHL. Každý hrací deň sa v dueloch najlepšej ligy sveta objavia samozrejme aj ruskí hokejisti.

"Ako dlho budete ešte prenášať zápasy NHL a tým sa spolupodieľať na podpore ruskej agresie a zločinov?" nahnevane písal na sociálnej sieti. "Alebo snáď neviete, že ruskí hokejisti v NHL sú obrovskou reklamou na ruskú vojnu a zločiny? Koľko musí ešte umrieť ľudí, kým prenosy zastavíte?" pokračoval. Aj napriek neustálemu boju, legendárny brankár veľký úspech medzi fanúšikmi nemá.

"Všetci sme proti Rusku ako vy, ale NHL je NHL, kde by sme sa potom my obyčajní ľudia, čo máme radi hokej, na to mohli pozerať?" napísal jeden z komentujúcich pod príspevkom. Ani takýto argument na ikonu českého hokeja nezapôsobil: "Záleží, čo pre vás znamená viac. Je to ľudský život alebo pozeranie sa na hru, pri ktorej sledujete reklamu ruskej agresie na Ukrajine? Pre mňa bude vždy viac ľudský život ako aj tá najkrajšia hra na svete," odvetil dvojnásobný víťaz Stanley Cupu.