Slováci sa stretli s Britmi v základnej skupine aj na predošlých MS. V Košiciach zvíťazil domáci tím 7:1, pričom z hráčov súčasného kádra sa gólovo presadili Marián Studenič a Matúš Sukeľ. Slovensko odohralo v doterajšej histórii s Veľkou Britániou iba štyri zápasy, pričom všetky vyhralo a dosiahlo skóre 27:6. Pred MS 2019 sa tímy stretli aj v záverečnej príprave na šampionát, zverenci Craiga Ramsayho v Poprade vyhrali 6:1. Aj vtedy skóroval Matúš Sukeľ a zo súčasného kádra aj Róbert Lantoši a Adam Liška.

Dve predchádzajúce stretnutia sa konali ešte v 90-tych rokoch. Slovensko zdolalo Britániu v olympijskej kvalifikácii v roku 1993 7:1 a o dva roky neskôr v B-kategórii MS v Bratislave 7:3.

Briti síce slovenským hokejistom podľahli v každom z doterajších zápasov, no na šampionát na Slovensku spred dvoch rokov majú príjemné spomienky. Prišli naň v pozícii nováčika, ktorý bol vo všetkých zápasoch v pozícii outsidera. Udržanie sa v A-kategórii MS bol preto jediný cieľ tímu, ktorý sa podarilo splniť pozoruhodným spôsobom. Briti prehrali úvodných šesť zápasov a pred záverečným siedmym museli pre udržanie zdolať Francúzsko. Ešte v 2. tretine prehrávali 0:3, no zápas napokon vyhrali 4:3 po predĺžení.

A-skupina /Olympijské športové centrum/:

Veľká Británia - SLOVENSKO /11.15 SELČ/
priamy prenos RTVS na Dvojke