Kým najlacnejší lístok na zápas Slovenska môžete oficiálne kúpiť za 60 eur a všetky skupinové zápasy našich dostanete za 380 eur, na čiernom trhu prostredníctvom rôznych internetových portálov sa lístky ponúkajú v oveľa vyšších cenových reláciách. Na týchto stránkach nájdete lístky od konkrétnych zápasov cez denné, až po skupinové. Príkladom by mohli byť vstupenky na zápas Slovenska s Nemeckom, za ktoré si pýtajú 100 eur.

Prvý tréning hokejovej reprezentácie: Čo po ňom prezradil Miroslav Šatan?

Ako sme sa po telefonáte predajcovi na vlastnej koži presvedčili, lístky do sektora B15 na zápasy Slovákov s Francúzskom a Veľkou Britániou sa kupčia aj za 150 eur. „Áno, tieto lístky mám k dispozícii, ale už len štyri kusy,“ prezradil nám v telefóne pán, ktorý sa ozval po tom, čo sme vytočili číslo, ktoré svieti pod inzerátom. Lenže nájdete už aj vstupenky, ktoré stoja ešte viac.

Košická Steel aréna zažije v máji nátresk fanúšikov.
Košická Steel aréna zažije v máji nátresk fanúšikov.
Zdroj: archív

Našli sme aj za 160, ba dokonca 199 eur! Dá sa však predpokladať, že s blížiacim sa dátumom šampionátu sa ceny budú šplhať ešte viac nahor. „Vyzývame fanúšikov, aby nekupovali predražené lístky od neoficiálnych predajcov. Lístky aj na naše zápasy stále sú a budú sa postupne distribuovať do predaja. Netreba panikáriť, možnosť zakúpiť si ich bude celý február,“ prízvukuje šéf zväzu Martin Kohút.

Príprava na hokejový šampionát naberá na obrátkach: Ramsay privítal kompletný káder!

Okrem internetových kšeftárov sa navyše pravdepodobne ukážu podobní predajcovia aj priamo na štadiónoch. „Pochopiteľne, že máme pripravených niekoľko opatrení, ktoré nepríjemným spôsobom zasiahnu kšeftárov s lístkami,“ uzavrel Kohút.

Na portáloch si priekupníci pýtajú “riadne“ sumy.
Na portáloch si priekupníci pýtajú “riadne“ sumy.
Zdroj: archív