Na postup čakáme už 7 rokov

Znie to možno až neuveriteľne, ale Slováci postúpili naposledy zo základnej skupiny v roku 2013. Odvtedy je štvrťfinále pre nás doslova zakliate. Teraz máme v Rige ďalšiu šancu to zmeniť. Súpermi Slovenska bude trojica favoritov – Ruský olympijský výber, Švédsko a Česko. Naším priamym protivníkom v boji o štvrté postupové miesto by malo byť Švajčiarsko. Ťažké zápasy nás však čakajú aj proti Dánom, Bielorusom a Veľkej Británii. Ak chceme uvažovať o štvrťfinále, musíme ich bezpodmienečne zvládnuť.

Omladený tím s tínedžermi

Lídrami Slovenska budú Marek Hrivík a Peter Cehlárik, ktorí žiarili vo švédskom Leksande, či majstri fínskej ligy Pavol Skalický a Kristián Pospíšil. Tréner Craig Ramsay má k dispozícii aj osvedčených hráčov ako Marek Ďaloga, Dávid Buc, Michal Krištof, brankársku dvojicu Hudáček/Konrád a zámorské esá Mariána Studeniča a Róberta Lantošiho. Veľkú pozornosť však vzbudzuje dvojica mladíkov. Ešte len 17-roční Šimon Nemec a Juraj Slafkovský sú obrovské talenty a na drafte do NHL v roku 2022 im odborníci predpovedajú umiestnenie v prvej desiatke. Kontrakt vo Fínsku podpísal aj 18-ročný Samuel Kňažko. Celkovo prechádza tím výraznou generačnou obmenou a šancu dostanú viacerí nováčikovia, pre ktorých to bude prvý seniorský šampionát. Vstúpime doň v piatok 21. mája proti Bielorusom.

Netradičný šampionát s viacerými komplikáciami

Minuloročné MS vo Švajčiarsku zmarila pandémia, tie tohtoročné sa mali konať nielen v Rige, ale aj v Minsku. Pre nestabilnú politickú situáciu a porušovanie ľudských práv ich však IIHF Bielorusom zobrala a usporiadajú ich iba Lotyši. Konať sa budú bez divákov a v bubline. Rusko bude zasa vystupovať pod netradičným názvom – Ruský olympijský výber. Ruskí športovci majú totiž pre dopingové kauzy až do roku 2022 zakázané štartovať na svetových šampionátoch a olympijských hrách pod národnou vlajkou a hymnou. Namiesto toho im zahrajú známu Kaťušu.

Bookmakeri favorizujú Kanadu

Najväčším favoritom na zisk zlata je podľa Fortuny reprezentácia Kanady s kurzom 3,5. Hneď za ňou nasleduje Ruský olympijský výber (kurz 4,4). FortunyStaviť si môžete napríklad aj na umiestnenie Slovenska do celkového 4. miesta s kurzom 12. Veríte, že náš tím konečne postúpi zo skupiny? Ak áno, k dispozícii je pre vás kurz 3,3. Pokiaľ si myslíte, že naším maximom bude štvrťfinále a po ňom poletíme domov, stavte si s kurzom 4. Mimochodom, na úspech čakajú aj Česi. Poslednú medailu získali ešte v roku 2012. Kurz na to, že vyhrajú aspoň bronz, je 7.

Vyhrajte s Fortunou až 300-tisíc eur

Myslíte si, že dokážete presne uhádnuť, ako dopadnú MS v hokeji? Teraz máte vo Fortune šancu získať najväčšiu výhru v histórii jej súťaží – až 300-tisíc eur!  Stačí vo svojom hráčskom konte vyplniť „pavúka“ šampionátu, a to správne poradie reprezentácií v základných skupinách, postupujúcich do semifinále a presné výsledky zápasov o medaily. Potom už len treba počkať, či šampionát tak dopadne a následne sa tešiť z rozprávkovej výhry. Zaujímavými cenami budú odmenení aj stávkari, ktorí uhádnu „iba“ správne poradie v skupinách, či semifinalistov alebo účastníkov zápasov o medaily.

CHCEM VYPLNIŤ PAVÚKA K MS V HOKEJI