Slova sa po zápase s Dánskom, ktorý bol rozlúčkou Ladislava Nagya, ujali najmä hráči z NHL. „Teraz je to už len na nás mladých hráčoch, aby sme to zobrali na seba. Stále však bude v prvom rade dôležitý tím. Keď budeme hrať takto na každých majstrovstvách sveta, bude to dobré,“ vyhlásil Erik Černák.

Pozitívne sa vyjadril aj Tomáš Tatar. „Budúcnosť nášho hokeja vyzerá určite lepšie, ako vyzerala pred týmto turnajom. Nepostúpili sme síce do štvrťfinále, ale treba na všetkom hľadať pozitíva. Na turnaji sme mali mladý tím. Mali sme veľa hráčov, ktorí nemali ani tridsať rokov. Keď budú všetci zdraví, mužstvo môže opäť vyzerať perspektívne.“

Andrej Sekera a Craig Ramsay.
Andrej Sekera a Craig Ramsay.
Zdroj: Michal Smrčok

Slovo si zobral aj kapitán tímu Andrej Sekera, ktorý najskôr pochválil spoluhráčov za to, že nechali na ľade srdce. Potom však prišla reč na budúcnosť slovenského hokeja, kde už taký pozitívny nebol.

„Od dobrého to má ďaleko. Práca s mládežou je nastavená zle, mužská liga taktiež. To, koľko hráčov máme v NHL, KHL či švédskej lige, potvrdzuje, že to nie je dobré,“ analyzoval Sekera.

Reprezentácia však podľa Sekeru zaznamenala posun. „Máme hráčov, ktorí vybiehajú z juniorských ročníkov, takto ich však musíme zapracovávať každý rok. Nie je to o jednej generácii. Craig Ramsay tu urobil skvelú prácu, ale za dva roky toho veľa nestihnete, je to o systematickej prá­ci,“ dodal Sekera.

Môže vás zaujímať:

Čechov tlačí za medailou pytliak Říha: Ženu prebral slovenskému hokejovému reprezentantovi!

FOTO Američania sa tackali po Košiciach a Nemci oslavovali s nimi: Nad ránom odchádzali so ženami!

EXKLUZÍVNE Ruskí hokejisti po víťazstve nad Českom vyrazili do nočnej Bratislavy: Vypili 160 pív!

EXKLUZÍVNE FOTO Kuzminová šokovala na hokeji: Pozrite sa, komu a ako fandila!