Otázka od redaktorky RTVS Barbory Žiačikovej, ktorá ju zaskočila, je nič v porovnaní s tragédiou, s ktorou sa Campbellová musela v minulosti vyrovnať. Keď mala desať rokov, jej brat Josh zomrel pri autonehode.

„Viem, že je na šampionáte so mnou a sleduje ma. Veci sa v živote dejú z nejakého dôvodu, rovnako ako táto. Už v mladosti som sa naučila, že nič netrvá večne. Ani životy ľudí, ktorých najviac milujeme,“ otvorila sa kanadská trénerka v rozhovore pre fínsky web yle.fi.

Campbellová sa počas aktívnej hokejovej kariéry zúčastnila majstrovstiev sveta v roku 2015 a pred dvomi rokmi ukázala, že jej to nejde len s hokejkou v ruke. Objavila sa v šou s názvom Battle of the Blades, čo bola tanečná súťaž na ľade. Campbellová si zo súťaže odniesla 70-tisíc kanadských dolárov, výťažok venovala na charitu, predovšetkým na pomoc mladým ľuďom s problémami duševného zdravia.

Kanaďanka uviedla, že v šou tancovala aj pre svojho brata. „Bol pre mňa zdrojom motivácie, aby som aj naďalej verila a využívala každú príležitosť, ktorá sa mi naskytne. Vďaka tomu som sa mohla dostať na miesta, na ktoré som sa dostala a vďaka tomu som aj teraz tu na majstrovstvách sveta,“ zakončila trénerka svoje rozprávanie.