Skóre duelu bolo ešte dve minúty pred koncom vyrovnané 5:5. Potom však rozhodca vylúčil Erika Černáka a Slovensko dohrávalo zápas v oslabení. Tridsať sekúnd pred koncom prišlo v obrannom pásme Kanady k prvej kontroverzii, keď rozhodcovia nepotrestali zákrok na Dávida Buca, ktorý po po strete s protihráčom išiel k zemi a chvíľu mu trvalo, kým sa vrátil do obrany. Klinec prišiel necelé dve sekundy pred koncom, keď Mark Stone rozhodol zápas v prospech Kanady a gólom rozhodol zápas na 6:5.

Viacerí slovenskí fanúšikovia kontroverzný záver nevedeli prehltnúť. Ľadovú plochu zahádzali všetkým, čo mali po ruke: pristáli tam umelé fľaše, šiltovka aj keksíky Horalky. Počas kanadskej hymny následne začali pískať a skončili až po jej dohraní.

Tatar sa ich zastal, Fehérváry odsúdil piskot počas kanadskej hymny: Nemôžeme sa správať ako opice!

„Ďakujeme za podporu počas zápasu, ale toto je hanba. Ukážte trochu rešpektu!“ napísal na instagrame Richard Pánik. K pískaniu a zahádzaniu ľadu sa vyjadril aj Martin Fehérváry: "Nepáčilo sa mi, ako to zobrali diváci. Každý cítil krivdu, ale nemôžeme sa správať ako opice a hádzať na ľad fľaše a iné predmety. Kanada zvíťazila a musíme to tak brať. Toto sa nerobí. Musíme to prijať so vztýčenou hlavou.“

Podľa Ladislava Nagya sa však nie je čomu čudovať, že fanúšikovia reagovali tak, ako reagovali. „Čudujete sa? Na nás odpískajú faul, ale krošček na Bucka nie. Nechcem radšej hovoriť nič na rozhodcov, majú to tiež ťažké. Čo dodať. Kanada je Kanada…“

Tatar sa ich zastal, Fehérváry odsúdil piskot počas kanadskej hymny: Nemôžeme sa správať ako opice!

Dávid Buc, ktorého protihráč narazil o mantinel, sa pustil do rozhodcov. „Kryl som si puk a otočil som sa chrbtom k hráčovi. Zrazil ma na zem. Podľa mňa to bol faul. Hráč nemôže kroščekovať pri mantineli,“ povedal a nechal odkaz aj fanúšikom: „Mám rád slovenského fanúšika, ale toto sa k hokeju nehodí. Namiesto pískania a hádzania fliaš nás mohli povzbudzovať. Alebo keby namiesto pískania počas kanadskej hymny radšej začali spievať tú slovenskú. Treba vedieť aj prehrávať. Chápem, že sú nahnevaní na rozhodcov, my sami sme. Svojím správaním však neškodia súperovi, ale aj nám. Dohrávalo sa ešte pár sekúnd a keby zostala nejaká vec na ľade, mohol sa niekto zraniť,“ dodal.

Tomáš Tatar sa však fanúšikov zastal. „Je ťažké zostať pokojný, keď rozhodca v závere zapískal faul. Ja osobne som ho nevidel, no potom na opačnej strane tiež prišiel sporný moment, keď Dávid Buc dostal krosček. Ten rozhodcovia nezapískali. Nebudem klamať, cítili sme to rovnako ako ľudia, bolo to smutné, hlavne keď sme videli, ako nás celá aréna tlačila dopredu,“ povedal.

Slovenskí fanúšikovia pískali počas kanadskej hymny.
Slovenskí fanúšikovia pískali počas kanadskej hymny.
Zdroj: Michal Smrčok

Podľa útočníka Marka Daňa takéto správanie na štadión nepatrí a upozornil, že letiace predmety môžu zraniť divákov i hráčov, ktorým fandia. "Nečudujem sa tomu, ale nemalo by to tam byť. My sme vďační za to, že nás diváci hnali celý zápas a ďakujeme im za podporu. Verím, že tá frustrácia sa dá prehltnúť aj inak, ako takýmto spôsobom, pretože je to nebezpečné a nepatrí to k športu. Ak to nedoletí na ľad, môže to zraniť divákov, ak doletí, môže z toho byť vážne zranenie hráčov," povedal.

Dvadsaťštyriročný útočník zároveň vyzval fanúšikov, aby v nasledujúcich dueloch udržali svoje vášne na uzde. "Verím, že v ďalších dueloch nás budú hnať tým zdravým a športovým spôsobom a my ich dokážeme potešiť a dokážeme nazbierať nejaké body," dodal.

Bizarné na celej situácii bolo, že Slováci pískali počas kanadskej hymny a našu reprezentáciu trénuje Craig Ramsay, ktorý je práve Kanaďan. Ten však mal s fanúšikmi súcit a vyhlásil, že aj on by sa po takomto zápase pravdepodobne správal na tribúne emotívne. "Je koniec zápasu a mali by sme rešpektovať hymnu. No na druhej strane chápem emócie po takom divokom zápase, ako bol tento. Musím povedať, že ak by som sedel tam hore, asi by mnou tiež trochu lomcovali emócie. Fanúšikovia sa nás stále snažia hnať dopredu, robia pre to všetko a toto pre nich bolo veľké sklamanie."

Môže vás zaujímať:

Prehru s Kanadou prežívali na tribúne známe tváre: Youtuber s misskou, raper si podal rozhodcu!

FOTOGALÉRIA z ktorej sa tisnú slzy do očí: Smutný pohľad na slovenských hokejistov po smolnej prehre

GOLONKOVINY Slováci prehrali s Kanadou po góle z poslednej sekundy: Takto to hodnotia naše legendy Golonka so Šuplerom!