Talianom vypadli viacerí skúsení hráči, ktorí mali ťahať tím na šampionáte. Vedenie reprezentácie však verí, že niektorí z nich i tréner Ireland by sa k tímu mohli pripojiť počas MS v prípade, že budú mať už negatívne testy. Do Rigy odcestovalo dokopy 23 hráčov - traja brankári, sedem obrancov a trinásť útočníkov. Veľa z nich je však mladých a chýbajú im skúsenosti, brankár Damian Clara má len šestnásť rokov.
      
Tím povedú v úvode šampionátu asistenti trénera Giorgio De Bettin a Fabio Armani, s Irelandom budú komunikovať na diaľku. "Toto je nepochybne neočakávaná situácia, keď nič nešlo tak, ako sme plánovali. Je to komplikované, ale je dobré, že sme mohli odísť na tieto MS," uviedol De Bettin. Podľa prezidenta federácie Andreu Giosa neúčasť na šampionáte neprichádzala do úvahy. "Dlžíme to nášmu športu a IIHF, ktorá zorganizovala šampionát počas pandémie. Teraz majú šancu ukázať sa mladí hráči," citovala ho agentúra dpa.
      
Talianov čaká po príchode do Rigy dvojdňová karanténa, prvý tréning by mali absolvovať v utorok. V piatok odštartujú účinkovanie v B-skupine MS súbojom s Nemeckom.