Talentovaný hokejový útočník patrí k najvýraznejším talentom v našej reprezentácii. Hokejovú verejnosť zaujal už ako 16-ročný, keď vystrelil ako kométa vo vtedajšej extraligovej Skalici. Obrovský talent následne rozvíjal v zámorskej juniorskej súťaži a aktuálne má za sebou ročník v AHL v drese Binghamtonu, ktorý je farmárskym klubom New Jersey Devils.

Buček sa nemôže dočkať stretnutia s Tatarom a Pánikom: Po hlave si rozhodne skákať nenechá

Studenič sa uplynulý týždeň pripojil k reprezentácii a obrovské kvality predviedol už v prvom prípravnom zápase proti Rakúsku, keď k triumfu 5:1 prispel gólom už hneď v prvom striedaní a vyhlásili ho aj za najlepšieho Slováka v dueli. „Snažil som sa ukázať v tom najlepšom svetle a dúfam, že sa mi to podarilo. Čakajú nás ťažkí súperi, takže keď budem hrať tak dobre aj proti Česku, budem len rád,“ vyjadril sa Studenič.

Žigmund Pálffy
Žigmund Pálffy
Zdroj: tasr

Má talentovaný rodák zo Skalice motiváciu napodobniť úspechy legendárneho krajana Žigmunda Pálffyho? „Žigo je pán hokejista a vždy, keď hrával v Skalici, tak bola veľká radosť sa na neho pozerať. Ako malé deti sme sa hrali „na Žiga“ a na hokej sme chodili vlastne iba kvôli nemu. Zo slovenských legiend je pre mňa asi top vzorom,“ netajil sa Marián, ktorý na svoje hokejové začiatky v Skalici spomína len v tom najlepšom.

FOTO VIDEO Pozrite sa, ako to vyzeralo: Takto prišli hviezdy NHL na zraz!

„To bolo obdobie, ktoré mi dalo veľmi veľa. Vtedy som pochopil, že keď som hral ako 16-ročný v extralige, tak prečo by som nemohol hrať niekedy v NHL,“ zhodnotil pre Šport 24.sk. „Keď človek dostane šancu a má zrazu pri sebe hráčov, na ktorých sa pozeral ešte ako malý, tak to ma nakoplo asi najviac,“ uzavrel Studenič.