Víťazstvo nášho výberu sa nerodilo ľahko. O výsledok sa zverenci Craiga Ramsayho báli až do konca, keď 8 sekúnd pred koncom do prázdnej bránky rozhodol Regenda. „Povinné, hoci nie pekné víťazstvo. Z mnohého sa treba poučiť a vyvarovať sa chýb najmä okolo obrannej modrej čiary, z čoho mali Francúzi veľa brejkov,” hodnotil v štúdiu RTVS Marián Gáborík.

Ramsayho výberu chýba strelec!

V predzápasovom štúdiu sa odborníci najviac venovali otázke, kto bude dávať góly. Čistokrvný strelec podľa Valábika v kádri absentuje: „Keď sa pozerám na súpisku, chýba mi strelec. Kto bude dávať góly? Máme hráčov, ktorí sa dokážu udržať na puku v útočnom pásme, ktorí si dokážu vybudovať strelecké pozície a vystreliť, ale nemáme hráčov ako Gáborík, Šatan či Hossa. Hráčov, ktorí vedeli z tých príležitostí aj dávať góly.” Na tieto slová reagoval aj Marián Gáborík: „Myslím si, že motyka môže vystreliť. Ako vystrelila so Slafkovským na olympiáde.”

Slafkovský sa nemôže zamerať len na strieľanie gólov

Jeden z najväčších talentov slovenského hokeja Valábika nepresvedčil: „Chcel som strelca a toho som nedostal. Všetko sú to kvalitní hráči, ale nie strelci. Juro Slafkovský má talent, no nie na to, aby nekorčuľoval a len zasúval puky do brány. Preto vravím, že nie je strelec. Je hráč, ktorý robí dobré veci, keď maká. Juraj si musí rozšíriť portfólio a byť platný vo viacerých smeroch. Strieľať góly je asi najťažšia robota v hokeji a je veľmi tenká čiara medzi úspešným a neúspešným strelcom gólov. Juraj nie je hráč, ktorý dá z každej strely gól. Strelci sú veľmi vážení, ale prečo si nerozšíriť portfólio? Juraj na to má.”

S bývalým obrancom súhlasil aj Gáborík: „Nie je čistokrvný strelec a spravil by obrovskú chybu, keby sa sústredil len na strieľanie gólov.”