"Situácia je veľmi zložitá a zdravie je prvoradé. Takže sa nemožno čudovať, že švajčiarska vláda urobila takéto opatrenie. Deje sa to všade na svete. Je to niečo, čo sa nedá ovplyvniť emóciami, tu musí nastúpiť racionalita. Nemám k tomu výhrady, musel by sa tento zlý vývoj radikálne zmeniť. Tu ide o zdravie hráčov, divákov a realizačných tímov," povedal pre TASR 69-ročný Šupler, pod ktorého vedením sa Slovensko prebojovalo do najvyššej kategórie MS v najkratšom možnom čase, keď v roku 1994 vyhralo C-kategóriu a o rok neskôr B-kategóriu MS. Reprezentáciu viedol aj na ZOH 1994 v Lillehammeri, Slováci na nich obsadili 6. miesto.

V podobnom duchu sa pre TASR vyjadril aj ďalší bývalý reprezentačný tréner Jozef Golonka.
V podobnom duchu sa pre TASR vyjadril aj ďalší bývalý reprezentačný tréner Jozef Golonka.
Zdroj: Matej Jankovič

V podobnom duchu sa pre TASR vyjadril aj ďalší bývalý reprezentačný tréner Jozef Golonka. "Je to celosvetová záležitosť, toto bola reťazová reakcia, takže to bolo automatické. Bolo to otázkou času, išlo len o to, ako sa vyjadria najväčší sponzori, preto sa to možno naťahovalo. Šport je dnes profesionálny, je teraz otázka, z čoho budú hráči žiť, ale to sa týka celého športu. Je to celé veľmi smutné, s takýmto niečím sme doteraz nemali dočinenia," vyjadril sa 82-ročný strieborný olympijský medailista z Grenoble 1968.

Zrušenie šampionátu očakával aj účastník uplynulých dvoch MS Michal Krištof.
Zrušenie šampionátu očakával aj účastník uplynulých dvoch MS Michal Krištof.
Zdroj: MICHAL SMRČOK

Zrušenie šampionátu očakával aj účastník uplynulých dvoch MS Michal Krištof. Ten sa vrátil na Slovensko len pred pár dňami zo svojho tímu Kärpät Oulu, keďže vo Fínsku, podobne ako vo väčšine krajín, zrušili ligu. Po návrate do vlasti nastúpil na povinnú 14-dňovú karanténu a tak na vlastnej koži pocítil dopad pandémie. "Dalo sa to čakať. Na jednej strane nevieme čo bude, ale zrušili sa už všetky ligy okrem KHL. Pre zdravie hráčov a fanúšikov je to dobré rozhodnutie. Neskorší termín MS by bol pre hráčov náročný. Budeme mať dlhšiu prestávku, uvidíme, či sa uskutoční olympijská kvalifikácia, ale na ňu by sme sa tak či tak pripravovali individuálne, takže to nebude rozdiel. Uvidíme, ako sa situácia s koronavírusom vyvinie," uviedol pre TASR.

Ani majstra sveta z roku 2002 Jána Lašáka neprekvapilo rozhodnutie IIHF.
Ani majstra sveta z roku 2002 Jána Lašáka neprekvapilo rozhodnutie IIHF.
Zdroj: MICHAL SMRČOK

Ani majstra sveta z roku 2002 Jána Lašáka neprekvapilo rozhodnutie IIHF. "Je to logické vyústenie situácie, ktorá je vo svete. Nie je nič dôležitejšie ako ľudské zdravie. Tímy nemôžu byť spolu, nie je možná žiadna spoločná príprava. V krajinách sú karantény, nie sú možné ani prípravné zápasy. Myslím si, že zrušenie šampionátu bolo jasné už niekoľko dní. Už som iba čakal, kedy Švajčiari ukončia ligu. Vtedy mi už bolo jasné, že sa to stane. Ja už mám po kariére a v tejto chvíli ma zaujíma iba zdravie mojej rodiny. Je to iné, ako keď sa aktívny hráč musí zaujímať o to, ako sa celá táto situácia vyvinie," povedal pre TASR reprezentačný tréner brankárov SR.

Podľa Ľubomíra Višňovského je zrušenie MS správny krok
Podľa Ľubomíra Višňovského je zrušenie MS správny krok
Zdroj: tasr

Takéto riešenie očakával aj ďalší "zlatý chlapec" z Göteborgu - Ľubomír Višňovský. "Je to určite správne a bola to len otázka času. Rozhodnutie sa naťahovalo asi kvôli poistkám a musela to schváliť vláda, ale určite je to správny krok. Švajčiari budú mať veľké finančné straty, ale teraz nejde o peniaze. Celý svet je v ohrození a zdravie je prvoradé," povedal pre sport24.sk.

Zdeno Cíger verí, že vírus čoskoro pominie
Zdeno Cíger verí, že vírus čoskoro pominie
Zdroj: Ivan Pastor

Bývalý výborný hokejista a kouč národného tímu Zdeno Cíger sa v rozhovore pre našu redakciu tiež pridal k týmto názorom. "V tejto situácii nie je hokej podstatný. Dúfam, že vírus čoskoro pominie a celý svet sa dá do poriadku a potom môžeme v pokoji riešiť ďalšie veci. Je dobré, že sa majstrovstvá zrušili. Netreba riskovať a musí to ísť bokom."