Otec Kevina Labanca Milan takisto hrával hokej a v drese Spišskej Novej Vsi si zahral premiérový ročník slovenskej extraligy. Po nej sa však rodina Labancovcov zbalila a odišla za veľkú mláku. V newyorskom Brooklyne začali prakticky odznova, pretože chceli pre svoje deti vytvoriť lepšie podmienky na život.

„Povedali sme si, že čokoľvek urobíme, tak to bude to kvôli našim deťom, pretože ich budúcnosť bola dôležitejšia než hokej. Nebolo to vôbec ľahké, keďže sme doma nechali kamarátov, ale našim deťom to dalo šancu na lepší život,“ povedal v rozhovore pre The Mercury News Milan Labanc. S manželkou Anikou majú okrem syna aj dcéru Dianu.

Dnes je z ich syna Kevina hviezda NHL, ktorá má za sebou už piatu sezónu v drese San Jose Sharks. V tíme žralokov patrí Labanc medzi hlavných ťahúňov. Americký útočník hovorí lámanou slovenčinou, no na svoje korene nezabudol a vie, čo všetko pre neho rodičia obetovali, keď ešte ani nebol na svete. 

„Vzdali sa svojich životov na Slovensku a začali od začiatku, aby sme so sestrou mali lepší život a budúcnosť. Aj toto ma motivuje, aby som v zápasoch išiel vždy naplno. Asi nie je lepší spôsob, ako rodičom splatiť všetko, čo do mňa investovali tým, že hrám v NHL,“ prezradil šikovný hokejista pred niekoľkými rokmi. Labanc je na seniorskom šampionáte prvýkrát a pred štvrťfinálovým súbojom s „krajanmi“ zo Slovenska mal na konte dva góly a jednu asistenciu.

Pred MS nikoho nepoznal

Americký tím sa dal dokopy len pár dní pred turnajom, napriek tomu vyhral B-skupinu. „Keď som sem prišiel, tak som nikoho nepoznal, no dnes sme všetci bratia a poriadne si to užívame. Sme hrdí, že sme dokázali vyhrať našu skupinu,“ povedal Labanc pre web IIHF.