S tým, že súboj s Francúzmi nebude prechádzka ružovou záhradou, počítal už pred jeho začiatkom hviezdny útočník nášho výberu Juraj Slafkovský. „Kto čakal, že vyhráme 6:0, musí byť blázon. Dnes už vie hrať hokej skoro každý a náš prvý súper na turnaji sa na nás vynikajúco pripravil. Nebolo to teda vôbec jednoduché, no podstatné sú body a tých máme na konte plný počet,“ skonštatoval po záverečnej siréne odchovanec košického hokeja.

Ako prežíval zápas s Francúzskom Slafkovského otec, si pozrite v GALÉRII

Odchovanec košického hokeja mal v hľadisku osobnú podporu v podobe otca Juraja. „Boli sme spolu pred zápasom v kontakte, no nestihli sme sa ešte stretnúť. Chcel som si totiž pospať, no spoločné chvíle si vynahradíme teraz po zápase,“ pokračoval druhý najmladší hráč zo šampionátovej súpisky slovenského mužstva.

V druhom zápase na turnaji narazia zverenci trénera Craiga Ramsayho na nevyspytateľných Nemcov, ktorých na tohtoročnej olympiáde v Pekingu zdolali 4:0. „Očakávam úplne iný zápas, no verím, že strelíme o jeden gól viac ako náš súper a opäť budeme mať dôvod na radosť,“
zaželal si na záver Juraj Slafkovský.