Prvé dva zápasy na šampionáte presedel kvôli chorobe na tribúne, no v pondelok už naskočil proti Kanade. V nešťastnom súboji prišli Slováci sekundu pred koncom o remízu a prehrali 5:6. Niečo podobné sa zopakovalo aj proti Nemecku. Ešte dve minúty pred koncom tretej tretiny viedli 2:1, ale konečný výsledok 2:3 zarmútil celé Slovensko. "Boli sme lepší, ale Nemci dali o jeden gól viac," povedal na úvod Libor.

Hudáček bol autorom druhého gólu nášho tímu, no radosť z neho po prehre nemal žiadnu. Mohol za to gól Leona Draisaitla 27 sekúnd pred koncom. "Krásne to trafil a Nemci čakali na takéto prečíslenie celý zápas a prišlo to. Ukázal, akú má silu, zobral to na seba a rozhodol," okomentoval smolný moment.

Čo teda mohlo za nešťastnú prehru? "Ako by som to povedal? Proste, každý musí robiť to, čo sa v hokeji vyžaduje. Raz sa má vyhodiť puk okolo mantinelu, alebo zblokovať strela, či neprepadnúť. To je pre mňa nepochopiteľné," povedal diplomaticky Hudáček, ktorý sa ku aktuálnej situácii Slovenska na MS vyjadril takto: "Neviem. Pozriem si tabuľku, ale musíme vyhrať tri zápasy."

Môže vás zaujímať

Šok pre celé Slovensko. Naši hokejisti nedotiahli obrat do konca: Nemci nás zarezali v samom závere!

Ostré slová kapitána po prehre s Nemeckom: Sekera to povedal jasne a výstižne!

Buc len ťažko trávi uplynulé prehry: Ja to nechápem!