Prvý muž svetového hokeja sa k organizácii MS na Slovensku vyjadril prívetivo. „Bolo vidno, že šampionát sa koná v hokejovej republike. Slováci sa pričinili o to, že atmosféra v oboch mestách bola fantastická. Napríklad v Bratislave sme mali 10 000 fanúšikov v aréne a ďalších vonku, kde priaznivci z rôznych krajín spolu tancovali, spievali a aj pili. Aj od výprav mám poznatky, že sa tu cítili dobre,“ zložil Fasel kompliment našej krajine.

Takto vyzerá All star - tím šampionátu: Tento hráč sa stal najlepším na turnaji!

Ukázali sme, že vieme pripraviť skvelý šampionát, ale podľa Fasela by sa ďalšie hokejové MS museli hrať vo väčšej hale, ako je košická. Do Steel Arény sa zmestilo maximálne 7 440 divákov, čo je na pomery takéhoto podujatia už málo. „Všetci vieme, že aréna v Košiciach nie je dostatočná. Ak chcete byť úspešní v kandidatúre, mali by ste postaviť väčšiu. Pri ďalšej organizácii MS je potrebná lepšia, nová, väčšia a modernejšia aréna,“ odkázal René Fasel.

Fínsko porazilo Kanadu a stalo sa majstrom sveta v hokeji: SUOMI zopakovali triumf zo šampionátu spred ôsmich rokov

Práve o tomto sa s ním zhováral aj Martin Kohút. „Slovensko nebude môcť zorganizovať MS, pokiaľ nebude mať nový štadión s väčšou kapacitou. To jasne vyplynulo z rozhovorov s pánom Faselom,“ priblížil Kohút a uzavrel: „Nový štadión - to nie je úloha len pre SZĽH, ale aj pre celý náš štát.“

Kapacita haly na východe Slovenska je 7 440 miest, čo už na MS v budúcnosti nebude stačiť.
Kapacita haly na východe Slovenska je 7 440 miest, čo už na MS v budúcnosti nebude stačiť.
Zdroj: Emil Vaško

Kde vyrastie nová hala?

Nový stánok ešte nie je ani vo vyhliadke, ale jeho situovanie si šéf nášho hokeja vie predstaviť mimo Bratislavy či Košíc a s kapacitou 12- až 14-tisíc divákov. „Máme veľmi dobré štadióny na západnom i východnom Slovensku, mali by sme sa teda pozrieť po lokalite na strednom Slovensku. Viem si predstaviť, že by sa tam uživil. Je to o tom, aby sme si spolu sadli a hovorili o tom, ako vznikne nové moderné multifunkčné športové zariadenie,“ zamyslel sa Kohút.

Ďalšie MS v Košiciach určite nebudú: Slovensko potrebuje väčší štadión

Pred halou v Košiciach bolo neustále plno.
Pred halou v Košiciach bolo neustále plno.
Zdroj: Emil Vaško