Hoci na zverencov Craiga Ramsayho nečakal najsilnejší ruský výber, ale kvázi „B“ tím, stále išlo o káder zložený z hráčov KHL. Slovákov hnalo vpred aj 8 179 divákov, ktorí vytvorili skvelú atmosféru, a naši hokejisti sa im odvďačili výborným výkonom a jasnou výhrou 5:1. Žiaril najmä útok Samuel Buček - Libor Hudáček - Radovan Puliš. Ešte len 20-ročný Buček strelil dva góly, Hudáček si pripísal dve asistencie v dvoch stretnutiach a Puliš napol ruskú sieť raz, pričom jeden gól strelil aj Bielorusom.

„Darilo sa im veľmi aj v zápase proti Bielorusom, v ktorom súper dobre bránil, a práve oni traja boli tí, čo na konci dokázali zdvihnúť zástavu. V sobotu sa im tiež darilo, Craig si to určite všimol a je možné, že sa ten útok ešte spolu objaví,“ pochválil útočné trio Šatan.

Šatan po víťaznom turnaji dvihol varovný prst: Vyzeralo to dobre, ale jedna lastovička leto nerobí
Zdroj: Július Dubravay

Proti Rusom sa presadili aj ďalší mladíci, keď po jednom góle zaznamenali 23-ročný Róbert Lantoši a 24-ročný Matej Paulovič. Generálny manažér reprezentácie mal zo skvelého výkonu radosť a po turnaji nešetril chválou. „Pokojne by som povedal, že proti Rusku to bol jeden z najlepších výkonov za veľa rokov. Bol naozaj veľmi dobrý a je to veľmi sľubné a pozitívne. No netreba sa s tým uspokojiť a verím, že takých výkonov uvidíme viac. Vyzeralo to dobre, ale nesmieme sa s tým uspokojiť, pretože jedna lastovička leto nerobí. Hlavne si želáme, aby sme ich videli v máji na MS,“ zaželal si Šatan.

Môže vás zaujímať:

Mladík Buček predviedol na Kaufland Cupe dravosť a pekné góly: To od nás chce tréner

Reprezentačný brankár Košarišťan sa chce odvďačiť rolbárom: Mal by som im kúpiť fľašu

Rasistický útok na nitrianskeho hokejistu: Disciplinárka útok nerieši, nemá žiadny podnet!