FOTO z víťazného zápasu proti Bielorusku si pozrite TU

Bielorusi boli značne frustrovaní už v úvodnom dejstve. Robustný Komarov sa nevysporiadal so skvelým vstupom našich hokejistov do zápasu a v jednom zo súbojov nebezpečne narazil mladíka Nemca na mantinel za čo si od rozhodcov vyslúžil trest do konca zápasu.

Až do záveru tretej tretiny Slováci dominovali. Bielorusom sa však dvoma zlepenými gólmi podarilo znížiť na 2:4 a cítili šancu na veľkolepý zvrat v zápase. Minútu pred koncom mohli Bielorusi dokonca streliť kontaktný gól po priestupku Ďalogu. Kapitán nášho výberu hral so zlomenou hokejkou za čo rozhodcovia nariadili trestné strieľanie, ku ktorému sa postavil Šarangovič a mohol si pripísať svoj druhý gól do siete Branislava Konráda.

Náš brankár však nič také nepovolil a 22-ročného útočníka New Jersey vychytal. Značne frustrovaný Šarangovič neuniesol ťarchu okamihu a pri tom, ako prechádzal okolo slovenskej striedačky, ukázal nášmu tímu vztýčený prostredník. Toto gesto si rozhodcovia nevšimli, takže bieloruská hviezda obišla bez trestu.

Šarangovič si  svoje zlyhanie naplno uvedomil až po zápase: "V dnešnom zápase proti Slovensku moja frustrácia vyeskalovala do zahanbujúceho a nezodpovedného gesta voči ich striedačke. Neexistuje žiadne ospravedlnenie za to čo som urobil, je to trápne. Tento čin neodráža kto som ako hráč a človek. Sklamal som tím, trénerov a fanúšikov. Za moje konanie budem čeliť zodpovednosti. Chcem sa ospravedlniť slovenskému tímu," napísal Jegor na Instagrame.

Spoluhráč Šarangoviča z New Jersey Devils Marián Studenič ospravedlnenie za slovenské mužstvo prijal a mladému Bielorusovi zanechal odkaz taktiež prostredníctvom Instagramu: "Poznám ťa lepšie než ktokoľvek iný. Ospravedlnenie prijaté. Mám ťa rád."