Pomerne rýchlo ste sa udomácnili na pozícii spolukomentátora hokejových zápasov. Ako sa k vám táto ponuka dostala?
- Koncom minulého leta sa mi ozvali z RTVS, že existuje taká možnosť, keďže dovtedajší spolukomentátor a taktiež bývalý hokejista Rasťo Konečný sa stal členom ligovej rady. Prikývol som, dostal som päť zápasov na skúšku, pričom už po treťom mi oznámili, že ma berú na celú sezónu. Stále to je pre mňa výzva a zároveň forma, ako ostať pri hokeji, ktorému sa venujem od troch rokov.

Ako vyzerá vaša príprava na zápas?
- Zo začiatku som pred každým duelom zapísal tri strany a dumal som nad každým jedným slovom. Dnes to už tak nie je. Samozrejme, že si naštudujem jednotlivé súpisky, no snažím sa okomentovať dianie na ľade vecne, trefne a objektívne.

Svoje názory prezentujete pred celým Slovenskom. Mávate z toho dôvodu aj trému?
- Drobná tréma je vždy, čo je na druhej strane podľa mňa prirodzené, aby sa človek vypol k čo najlepšiemu výkonu. No že by som chodil spotený pred kamery, tak to zasa nie.

Väčšina ohlasov na vaše komentovanie je pozitívna. Stretli ste sa aj s negatívnymi reakciami?
- Áno. Týkali sa najmä toho, že ako môže hráč ako ja, ktorý to najďalej dotiahol do extraligy, radiť a rozdávať rozumy. Naučil som sa však takéto ohlasy filtrovať. Stále zbieram skúseností a teší ma, že majoritná väčšina ohlasov na moje výkony pred kamerou je pozitívna.