Američania naše sny o semifinále zhatili už v prvej tretine, keď nám strelili tri góly: "Nebol to štart, aký sme chceli mať, hneď prišla tá oslabovka, potom sme urobili chyby. Ťažko sa dobieha taký tím ako USA," uviedol po zápase útočník Marek Hrivík.

Náši hokejisti strelili len jeden gól, postaral sa oň Peter Cehlárik. Najproduktívnejší hráč Ramsayho výberu na šampionáte uviedol, že úvod zápasu rozhodol: "Vybehli na nás bez rešpektu, dostali nás pod tlak. Tempo zápasu bolo ešte väčšie ako v zápasoch predtým. Mali sme s tým problém. Oslabovku sme zahrali výborne, ale tri góly sa ťažko dobiehajú. Už sme to nedokázali zvrátiť."

Okrem gólových hodov Američanov udrela do oka ešte jedna situácia zo záveru prvej tretiny. Rozhodcovia nepostrehli zákerný zákrok amerického kapitána Briana Boyla, ktorý zasiahol hokejkou Miloša Romana do chúlostivých partií. Za to sa zväčša udeľuje trest na päť minút a do konca zápasu. "To je typické - Američan príde a vyberie si malého protihráča, aby všetkým ukázal, aký je tvrdý. V NHL by si to nedovolil. Úbohé, je to veľké sklamanie, že takto hrali," kritizoval Ramsay. "To, čo spravil, by malo byť dodatočne potrestané suspendáciou, ale nám to už, samozrejme, nepomôže," dodal generálny manažér reprezentácie Miroslav Šatan.