Slafkovský znova najproduktívnejší

Najproduktívnejším z našich sa stal len osemnásťročný talent Juraj Slafkovský. V ôsmich zápasoch získal deväť kanadských bodov za tri góly a šesť asistencií a druhýkrát za sebou získal na vrcholnom podujatí najviac bodov spomedzi slovenských hráčov. Podobným ťahúňom bol aj na februárovej olympiáde, kde nazbieral sedem bodov za rovnaký počet presných zásahov a stal sa dokonca najproduktívnejším hráčom v rámci celého olympijského turnaja.

Rodák z Košíc, ktorý bol vo veku 18 rokov po Adamovi Sýkorovi druhý najmladším hráčom tímu, zároveň strávil na ľade aj najviac minút spomedzi našich korčuliarov. Tréner Ramsay ho postavil do elitného útoku z Tatarom a Kryštofom a mladík  strávil na ľade priemerne 20 minút a 32 sekúnd na zápas, čo bol najvyšší čas spomedzi útočníkov a druhý najvyšší po obrancovi Martinovi Fehérvárym (21:42).

Ktorí hráči patrili vo Fínsku medzi naše najväčšie opory TU!

Najpresnejšie mieril najmladší člen tímu

Aktívny bol aj v streľbe, súperových brankárov ohrozil spolu 27 krát, čo bolo najviac z tímu. V úspešnosti streľby ho však viacerí predbehli. V nej bol z našich najlepší ďalší mladík Adam Sýkora, ktorého dva góly zo siedmich striel znamenali 28,57-percentnú úspešnosť streľby. To všetko vo veku 17 rokov. Nad 20 percent sa dostal aj Andrej Kollár, ktorý zo štyroch pokusov strelil jeden gól, a najmä Pavol Regenda. Ten sa stal s piatimi gólmi najlepším strelcom slovenského tímu. Potreboval na to 23 striel a dosiahol 21,74-percentnú úspešnosť streľby.

Do kanadského bodovania sa z 22 korčuliarov nezapísali iba útočník Jakub Minárik a obranca Daniel Gachulinec. Do hry nezasiahol tretí brankár Matej Tomek. Pred ním dostali prednosť Patrik Rybár, ktorého však po druhom zápase vyradili zdravotné problémy. Po Rybárovom zranení zaujal post brankárskej jednotky tímu Adam Húska a od tretieho zápasu odchytal plnú minutáž vrátane štvrťfinále s Fínskom. Inkasoval dokopy 17 gólov, zmaril 139 striel súperov a dosiahol 89,10-percentnú úspešnosť zákrokov.

Štatistiky našich na MS vo Fínsku

Za menom hráča nasleduje počet odohratých zápasov, gólov, asistencií, kanadských bodov, trestných minút, +/- bodov, striel na bránku, úspešnosť streľby, čas na ľade celkovo a priemerne na zápas. Za menom brankára nasleduje počet odohratých zápasov, odchytaných minút, inkasovaných gólov, zákrokov, percentuálna úspešnosť, priemer gólov na zápas