Našej reprezentácii sa napokon nepodarilo postúpiť zo skupiny do štvrťfinále. Ako Hudáček tvrdí, keď videl semifinálové dvojice, bol sklamaný, že sa našim hokejistom nepodarilo splniť postupový cieľ.

„Pred šampionátom, keď som videl tie mužstvá, proti ktorým sme hrali, tak som im povedal, že ju šanca na zisk nejakého cenného kovu. Škoda, že chýbalo málo, aby sme postúpili do štvrťfinále, pretože tam sa už môže stať čokoľvek,“ cituje Hudáčka webová stránka RTVS.

Pôsobenie Slovenska v skupine sa podľa Hudáčka lámalo v zápase proti Kazachstanu, no naši hokejisti mohli uhrať lepší výsledok aj proti Česku či získať bod naviac s Kanadou. Nášmu útočníkovi sa na šampionáte strelecky nedarilo. Nestrelil ani gól a v siedmich zápasoch si pripísal len jeden bod za asistenciu.

„Aj keď sa mi nedarilo skórovať, nerobil som si z toho ťažkú hlavu. Každý večer pred spaním som si hovoril, že obetujem každý gól za to, aby sme dosiahli tímový úspech, pretože by som chcel opäť zažiť chvíle, ktoré nasledovali po MS 2012 alebo po OH v Pekingu 2022. Prísť na plné námestie a zažiť tú eufóriu s ľuďmi. To som chcel vštiepiť do chlapcov, škoda, že sa to tento rok nepodaril,“ priznal Hudáček úprimne a dodal:

„Nepremieňanie šancí ma spolu s vylúčeniami, ktoré som urobil, hnevalo najviac. Tie fauly  pramenili z nervozity, keď som nevyužil nejakú šancu,“ vysvetľuje. Napriek tomu, že Slovensko nepostúpilo zo skupiny, patrí Hudáčkovi 1. miesto v počte trestných minút. Na tohtoročných MS ich nazbieral až 33.

„Takéto niečo som nikdy v živote nezažil a už asi ani nezažijem. Musím sa z toho poučiť. Mňa osobne tieto fauly hnevali najviac zo všetkých. Viac ako spoluhráčov, viac ako rodinu, viac ako fanúšikov. Bol tam aj jeden nešťastný faul v zápase proti Kanade, po ktorom som dostal 25-minútový trest. Tam som toho hráča nechcel naraziť, on sa zvrtol pred mantinelom a už som nestihol zareagovať,“ tvrdí Hudáček.

Napriek tomu, že čerstvo skončený svetový šampionát nemôže hodnotiť úspešne, tvrdí, že na reprezentáciu nezanevrel a chce v nej odohrať čo najviac. „Každé jedno pozvanie si vážim a keď budem mať formu a zdravie bude slúžiť, tak vždy rád prídem. Rodina o tom vie, že na dva-tri týždne ich dám v úvodzovkách mimo a venujem sa len hokeju,“ dodal útočník českého majstra Ocelářov Třinec.