Na videu, ktoré uverejnila facebooková stránka polície, je zachytený postup polície v prípade, že by takáto situácia naozaj nastala a medzi ľuďmi nastali dvojaké reakcie. Jedna skupina ocenila, že sa polícia venuje aj takýmto prípadom, druhá sa zase bavila, resp. kritizovala.

„Toto je iba ukážka nepripravenosti a žiadnej odbornej skúsenosti riešiť teroristické útoky. A hlavne takým tónom nejedná protiteroristický člen, on musí vyvolať rešpekt už hlasom a hlavne vedieť konať v takej situácii,“ napísala k videu Karla. Ďalší zase komentovali, že video zo zásahu skôr pripomína exkurziu po štadióne a v prípade, že by teroristický útok naozaj nastal, by asi ľudia nepostupovali pomalým tempom jeden po druhom. „Čo im hral Maxim Turbulenc – Jede, jede mašinka?“ komentoval Adrián.

Polícia nacvičovala zásah po teroristickom útoku počas MS v hokeji: Ľudia sa bavili aj kritizovali
Zdroj: Július Dubravay

Niektorí sa zase bavili na „učiteľských“ hláškach jedného z policajtov, ktorý chcel umravniť fanúšikov vetami: „Nerozprávajte sa medzi sebou!“ alebo „Tam sa pozerajte!“ A našli sa aj komentujúci, ktorí si pri nácviku zásahu spomenuli na populárnu počítačovú hru Counter Strike a Martin to zakončil hláškou: „Counter terrorist wins!“ (vo voľnom preklade policajti vyhrali)

Tak či onak, veríme, že MS v hokeji prebehnú hladko a polícia nebude musieť predviesť svoje schopnosti v praxi pri podobnom probléme.

Môže vás zaujímať:

Odhalili, kde budú fanzóny počas MS v hokeji: Šanca v nich vyhrať aj lístky na zápasy!

Program MS v hokeji 2019: Kde, kedy a proti komu hrajú Slováci?

MÓDNA POLÍCIA z hokejového zrazu: Najhoršie dopadol obranca: Tu sa ani nedá čo hodnotiť!