Barinka posledné sezóny strávil v zámorských juniorských súťažiach a pred touto sezónou sa dohodol s nemeckým Kolínom nad Rýnom. Najvyššia súťaž v Nemecku sa začne 17. decembra a talentovaný útočník sa rozhodol, že radšej zabojuje o šancu v klube, ako by mal reprezentovať svoju krajinu na svetovom šampionáte. A to je kameňom úrazu, ktorý spôsobil konflikt medzi bývalým a súčasným trénerom národného tímu.

„Tak toto mi hlava neberie. Kde, do pekla, je česká hrdosť?“ reagoval Pešán na rozhodnutie Barinku nezúčastniť sa kempu pred juniorským šampionátom a automaticky sa tak vzdať účasti na MS v Kanade. Mladý hokejista chce zabojovať o miesto v zostave svojho zamestnávateľa, keďže sezóna v Nemecku sa kvôli pandémii koronavírusu začne len o niekoľko dní. Pešánova reakcia však nahnevala starého otca talentovaného útočníka.

„Doporučil by som Filipovi Pešánovi, aby sa nestaral o Barinku, ale o to, aby mu hrala seniorská reprezentácia. Od toho na zväze je. Jeho reakcia mi príde úplne zbytočná, chce zo seba spraviť hrdinu,“ reagoval Alois Hadamczik a rozhodne si nedával servítku pred ústa: „Jeho arogancia už nemá konca, zbláznil sa mocou, ktorú dostal od šéfa Českého hokeja Tomáša Krála,“ dodal naštvaný Hadamczik, ktorý národné mužstvo viedol na šiestich majstrovstvách sveta. Na Pešána čaká pri kormidle seniorskej reprezentácie premiéra v roku 2021.