Program zápasov MS si pozrite TU!

Tabuľky MS si pozrite TU!

Švédsko - Česko 2:4 (2:0, 0:0, 0:4)
Góly: 13. Wingerli (Friberg), 16. Rakell (A. Kempe, Nygren) - 42. Vrána (Stránský), 45. Kovář (Sekáč, Kubalík), 49. Klok (Kovář), 59. Flek (Kubalík)

Oba tímy cítili potrebu bodovať naplno a od úvodu sa hral zaujímavý hokej. Už v 1. minúte mohol Čechov poslať do vedenia Vrána, ale v rýchlosti netrafil odkrytú bránku. Česi následne nič nevyťažili ani z presilovky. V 13. minúte išli do vedenia Švédi, rýchlu spoluprácu s Fribergom zakončil Wingerli - 1:0. O tri minúty Rakell využil presilovku a zvýšil na 2:0.
      
Švédi mali v prvej časti hru pod kontrolou, no Česi sa postupne dostali do hry. Vrána ani Sekáč v druhej tretine neprekonali Reideborna, Špaček trafil do žŕdky, no Česi si obrat nechali na tretiu tretinu. V 41. minúte Vrána využil presilovku a ďalšia početná výhoda Čechov priniesla gól Kovářa, ktorý v 45. minúte vyrovnal na 2:2. Česi boli na koni, Švédi stratili istotu a od 49. minúty prehrávali 2:3, keď Reideborna prekonal obranca Klok. Tím trénera Filipa Pešána si už víťazstvo nenechal vziať a počas hry Švédov bez brankára uzavrel skóre Flek.