Program zápasov MS si pozrite TU!

Tabuľky MS si pozrite TU!

Švajčiarsko - Švédsko 0:7  (0:2, 0:2, 0:3)
Góly: 9. Frödén (Pilut, Nygren), 10. A. Kempe (Tömmernes, Lundkvist), 23. Olofsson (Lundkvist), 31. Frödén (Wingerli, Dahlbeck), 42. Nygren (Rakell, A. Kempe), 48. Lundkvist (A. Kempe, Tömmernes), 51. Tömmernes (Frödén, Lundkvist)

Švédi si pred duelom boli vedomí, že by im po dvoch prehrách ďalší neúspech poriadne skomplikoval situáciu na turnaji. Švajčiari napriek tomu začali svižne, ale úvodnú prevahu gólovo nevyjadrili. Naopak, severania sa prosadili dvakrát v rozmedzí minúty a pol. Frödén výborne tečoval strelu Piluta a Adrian Kempe prekvapil brankára Genoniho z diaľky.
      
Aj druhá dvadsaťminútovka vyšla omnoho lepšie Švédom. Strelecká aktivita bola vyrovnaná, ale najskôr zúročil presilovú hru Olofsson a potom opäť Frödén strelil štvrtý gól. Po ňom nahradil vo švajčiarskej bránke neistého Genoniho náhradník Nyffeler.
      
Švajčiari chceli v treťom dejstve aspoň zdramatizovať zápas, ale Nygren už po 78 sekundách pridal piaty gól. Reideborn potom zlikvidoval nájazd Hofmanna, ale v 48. minúte sa na opačnom konci klziska presadil strelou od modrej čiary Lundkvist. Skóre zápasu stanovil Tömmernes, po jeho góle sa už Helvéti na nič nezmohli. V tomto zápase Švédi ukázali skvelú efektivitu, prehra bola pre Švajčiarov veľmi krutá. Brankár Adam Reideborn nepustil za svoj chrbát ani jednu z 28 striel súpera a zaslúžene ho vyhlásili za najlepšieho Švéda v stretnutí.