Momentky zo zápasu si pozrite vo FOTOGALÉRII!

Program zápasov MS si pozrite TU!

Tabuľky MS si pozrite TU!

Švajčiarsko - Slovensko 8:1 (1:0, 3:0, 4:1)
Góly: 10. Diaz (Hofmann, Andrighetto), 21. Andrighetto (Diaz, Hofmann), 26. Loeffel (Scherwey, Bertschy), 37. Hofmann (Corvi, Loeffel), 41. Meier (Alatalo, Kurashev), 45. Kurashev (Untersander, Ambühl), 53. Hofmann (Ambühl, Andrighetto), 55. Loeffel (Moser, Bertschy) - 46. Krištof (Cehlárik)

Oba tímy sa od úvodu pozorne strážili, prvý zákrok si pripísal Berra až po troch minútach. Musel však vyriešiť sľubnú šancu Gernáta, slovenský obranca sa dostal do zakončenia po prihrávke Hrivíka. V 7. minúte fauloval Pospíšil v útočnom pásme Ambühla a inkasoval trest do konca zápasu. V oslabení najskôr Liška šikovne zobral puk Berrovi, ale Sukeľ ho nedokázal dostať do bránky. Potom sa Švajčiari usadili v pásme a po strele Diaza, ktorú ešte nešťastne tečoval Studenič, viedli 1:0. Hra sa potom prelievala zo strany na stranu, oba tímy výborne korčuľovali, vyrovnať sa Slovákom nepodarilo ani po dvoch strelách Gernáta.
      
Švajčiarski hokejisti hrali na začiatku druhej tretiny presilovku, po ktorej išli do dvojgólového vedenia. Andrighetto využil Hudáčkov zakrytý výhľad presnou strelou. Slováci potom mali šancu, ale Hrivík po strele švihom iba opečiatkoval ľavú žŕdku. Vzäpätí už viedli Helvéti o tri góly, z pravého kruhu mieril presne Loeffel. Ramsayho zverenci potom mali k dispozícii prvú presilovku v zápase, ale nedokázali ju využiť. Naopak, tesne po jej skončení sa na Hudáčka rútil Untersander, ale zakončil len do žŕdky. To už boli Švajčiari čoraz viac nebezpečnejší, v 37. strelil ich štvrtý gól Hofmann.
      
V úvode tretej tretiny sa zopakoval scenár z úvodu druhej. Švajčiari hrali presilovku a Meier v nej zaznamenal tretí gól. Onedlho to mohlo byť už 6:0, ale Hudáček výborne zasiahol po blafáku Vermina. Na druhej strane trafil Lantoši spojnicu a o pár sekúnd neskôr prekonal Hudáčka Kurashev. Hladkú prehru Slovenska potom zmiernil Krištof, keď zužitkoval prihrávku Cehlárika, ale po ďalších využitých presilovkách si Helvéti pripísali zaslúžený triumf.