Program zápasov MS si pozrite TU!

Tabuľky MS si pozrite TU!

Švajčiarsko - ROC (Rusko) 1:4 (0:0, 0:1, 1:3)      
Góly: 49. Hischier (Ambühl) – 36. Burdasov (Galimov), 51. Karnauchov (Tolčinskij, Barabanov), 53. Tolčinskij (Slepyšev, Provorov), 60. Tolčinskij (Barabanov)

V prvej tretine gól nepadol, od začiatku sa hral veľmi vyrovnaný hokej. Vynikali obrany, šancí bolo málo. Švajčiari si zahrali aj presilovku, ale nedokázali ju využiť. Najväčšiu šancu mal   kapitán Raphael Diaz, ale z medzikružia mieril iba do betónu Samonova.
      
Aj druhá tretina bola vyrovnaná. Opäť v nej hrali v početnej výhode Švajčiari, ale Rusi sa bez problémov ubránili. Potom mal veľkú šancu Nesterov, ale Helvéti dobre ubránili priestor pred bránkoviskom. V 34. minúte si na trestnú lavicu sadol Loeffel a Burdasov poslal Rusov v presilovke do vedenia. V závere druhého dejstva mali šance oba tímy, ale stav sa nezmenil.
      
Aj v tretej tretine pokračovala vyrovnaná partia. Spočiatku ju sprevádzali nepresnosti, ale v 48. minúte poslal Ambühl puk pred bránku a tam bol nekrytý Hischier - 1:1. Tento stav však vydržal len dve minúty, keď po akcii Tolčinského zakončil presne Karnauchov. O ďalšie dve minúty sa Tolčinský predstavil aj v úlohe zakončovateľa a strelil tretí gól Ruska. Helvéti to v závere skúsili bez brankára, ale napokon inkasovali gól do prázdnej bránky a opäť z hokejky Tolčinského.