Program zápasov MS si pozrite TU!

Tabuľky MS si pozrite TU!

Švajčiarsko - Veľká Británia 6:3 (2:1, 4:1, 0:1)

Góly: 11. Hofmann (Corvi), 17. Loeffel (Scherwey, Siegenthaler), 31. Alatalo (Corvi, Hischier), 31. Bertschy (Scherwey), 37. Bertschy (Diaz, Scherwey), 38. Hischier (Kurashev) – 12. Kirk, 26. Kirk (Richardson, Hammond), 54. Connolly (Kirk, Hammond). Rozhodovali: Fraňo, Šír - Hynek, Ondráček (všetci ČR), vylúčení: 3:4 na 2. min., navyše Müller (Švaj.) 10 min za vrazenie na mantinel, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0.     

Švajčiari mali zápas pod kontrolou, hoci v prvej tretine Briti vedeli pohroziť z protiútokov. Skóre otvoril v 11. minúte Hofmann, ale už o 37 sekúnd neskôr Kirk vyrovnal. Náskok potom Švajčiarom vrátil obranca Loeffel. Hráči Británie v druhej časti vyrovnali, keď sa opäť presadil Kirk, ale tento gól Helvétov nakopol a postupne prekonali Bownsa ešte štyrikrát. Postupne sa presadili Alatalo, dvakrát Bertschy a Hischier. Do tretej tretiny poslali tréneri oboch tímov nových brankárov, napriek veľkej prevahe Švajčiarska inkasoval už iba Nyffeler z hokejky Connollyho.

hlasy po zápase /zdroj IIHF/:

Liam Kirk, autor dvoch gólv V. Británie: "Sme sklamaní z výsledku, ale pocit z turnaja je určite dobrý. Nie sme najšikovnejší tím a ani najrýchlejší, ale máme najväčšie srdce, najviac túžby a vášne."

Gregory Hofmann, strelec prvého gólu Švajčiarska: "Viem, že dal veľa gólov. Je to dobrý hráč, dnes to ukázal. Som rád, že sme sa dostali do play off, teraz musíme veriť v naše schopnosti. Uvidíme, ako ďaleko sa môžeme dostať."