Program zápasov MS si pozrite TU!

Tabuľky MS si pozrite TU!

Kanada - USA 1:5 (0:1, 0:3, 1:1)
Góly: 52. Comtois (Beaudin) - 8. Robertson (Garland), 22. Clendening (Hellickson), 24. Moore (Robertson), 39. Moore (Garland), 58. Tennyson (Clendening, Labanc)

Od úvodu sa hral rýchly hokej a oba tímy sa snažili o rýchly gól. Už v 5. minúte sa zápas skončil pre amerického brankára Stolarza, ktorý sa zranil pri jednom zo zákrokov a nahradil ho Oettinger. Ten krátko po príchode úspešne čelil kanadskému závaru a následne ho potešil Robertson, ktorý využil chybu brankára Kuempera pri rozohrávke a otvoril skóre - 0:1. Kanaďania boli v prvej tretine strelecky aktívnejší, ale vyrovnať nedokázali.
      
Na hernej pohode Američanov pridali góly Clendeninga a Moorea v 22. resp. 24. minúte - 0:3. Kanaďania sa ťažko presadzovali proti rozbehnutému súperovi, ktorého v 28. minúte podržal efektným zákrokom Oettinger, keď zmaril pohotovú dorážku Hagela. Hrozili aj Američania, ktorých náskok v 36. minúte nezvýšil pred bránkou osamotený Robertson, no Moore o tri minúty už potrestal jednu z viacerých chýb kanadskej defenzívy - 0:4.
      
Kanaďania sa nevzdali a v tretej tretine predviedli výraznú ofenzívnu aktivitu. Sľubné šance Millera a Foudyho sa ešte gólom neskončili, ale v 52. minúte už Oettinger kapituloval. Čakanie javorových listov na prvý gól na turnaji ukončil po vyše 111 minútach Comtois - 1:4. Američania však nedopustili drámu a v 58. minúte Tennyson vyťažil zo zakrytého výhľadu kanadského brankára - 5:1.