Program zápasov MS si pozrite TU!

Tabuľky MS si pozrite TU!

USA - Kazachstan 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Góly: 7. Clendening (Robertson, Moore), 22. Moore (Jones), 42. Drury (Donato, Tennyson)

Favorit zápasu sa do súpera pustil od úvodu. V prvej tretine sa Američania prezentovali ofenzívnym hokejom a vytvorili si v nej viacero gólových príležitostí. Kazašský brankár Bojarkin držal čisté konto do 7. minúty, v ktorej ho zo strednej vzdialenosti prestrelil Clendening - 1:0. Ďalší gól nepridal Labanc, ktorý zakončil závar pred kazašskou bránkou dokumentujúci prevahu Američanov.
      
V 22. minúte si Američania vytvorili tlak počas signalizovanej presilovky a Moore zblízka dorazil puk za Bojarkina - 2:0. Hráči Kazachstanu ohrozovali americkú bránku iba sporadicky, často sa hralo najmä v ich pásme. Oba tímy mali v druhej tretine po dve presilovky, ale skóre sa v nich nezmenilo.
      
Američanom vyšiel aj začiatok tretej časti. Drury tečoval pred Bojarkinom strelu od modrej čiary a zvýšil na 3:0. v 44. minúte sa už zdalo, že Petuchov zníži náskok USA, ale jeho gól neplatil pre úmyselné kopnutie puku. V 53. minúte sa gólom neskončila efektná individuálna akcia Moorea a skóre sa už do konca zápasu nezmenilo.