Program zápasov MS si pozrite TU!

Tabuľky MS si pozrite TU!

Nórsko - USA 1:2 (0:1, 0:1, 1:0)
Góly: 55. K.A. Olimb (Rosseli Olsen) - 11. Garland (Jones, Thompson), 28. Thompson (Donato, Roy)

Prvá tretina priniesla vyrovnaný hokej, ale iba minimum vyložených gólových príležitostí. Nóri sa v nej herne vyrovnali favorizovanému súperovi, no ten viedol po prvej dvadsaťminútovke 1:0. V 11. minúte o tom rozhodol Garland, keď v presilovke ideálne zareagoval na odrazený puk a zblízka prekonal Haukelanda.
      
Američania v druhej tretine bez väčších problémov kontrolovali hru a Nórov nepustili do nebezpečnej ofenzívy. V 24. minúte bolo rušno okolo nórskej bránky, Garland do nej dostal puk, no rozhodcovia po konzultácii s videom gól neuznali pre jeho dosiahnutie rukou. Američania si však všetko vynahradili v 28. minúte, keď spoluprácu s Donatom zblízka zakončil nepokrytý Thompson - 0:2. V 29. minúte mohli Nóri znížiť, Rosseli Olsen však zblízka netrafil do odkrytej bránky.
      
Nóri sa v tretej tretine pokúšali o kontaktný gól, ale defenzíva súpera im robila veľké problémy. Američania hrozili z brejkov, napádali rozohrávku Nórov a nedovolili im dostať sa do tlaku. V 55. minúte K. A. Olimb zblízka prekvapil brankára Oettingera a upravil na 1:2. Nóri v závere podporili snahu o vyrovnanie aj odvolaním brankára, ale skóre sa už nezmenilo.