FOTO Barbory Žiačikovej nájdete v galérii!

Campbellová ako prvá žena na mužských majstrovstvách sveta púta pozornosť a RTVS s ňou chcela urobiť rozhovor. Bývalá hokejistka, ktorá má na nemeckej lavičke na starosti aj presilové hry, však ostala v šoku z otázky, ktorú jej počas rozhovoru položila Barbora Žiačiková.

Na celú vec upozornila fínska televízia YLE na svojom webe. Redaktorka RTVS sa totiž Campbellovej spýtala otázku v zmysle, že „ako sa taká atraktívna žena cíti v šatni medzi toľkými príťažlivými mužmi a či má k niektorému z nich bližšie“. Campbellovú otázka zaskočila a nechápala, čo tým Žiačiková sleduje.

Tá svoju otázku zopakovala, na čo asistentka trénera nemeckej reprezentácie už značne podráždená zareagovala po svojom. „Toto je moja práca a profesia. Hráči si robia vlastnú prácu. Mám s nimi profesionálny vzťah, nič ďalšie v tom nie je,“ vypenila Campbellová, pričom podľa YLE sa posťažovala hovorcovi národného tímu, že otázky od redaktorky RTVS sa jej vôbec nepáčili. Žiačiková sa pritom pod paľbu kritiky dostala už počas olympiády, na ktorej spovedala našich hokejistov a mnohí pri otázkach typu „ako chutí bronzová medaila?“ len krútili hlavou. Požiadali sme o stanovisko k celej veci aj RTVS.