Nemci sú na čele A-skupiny, v ktorej ako jediný tím nestratili zatiaľ ani bod. Kahun si uvedomuje, že ešte nečelili najväčším favoritom skupiny, no je rád za víťazstvá nad Veľkou Britániou (3:1), Dánskom (2:1) i Francúzskom (4:1): "Boli to prvé tri zápasy, ktoré sme chceli aj museli vyhrať. Sme radi, že sme prví, je to pekné, no to sa ešte môže zmeniť. Francúzi boli nepríjemní, čo sme očakávali. Začali sme dobre, dominovali sme a hoci súper vyrovnal, odskočili sme mu na dva góly. Škoda, že sme v presilovke 5 na 3 neskórovali, tam musí padnúť gól."

Kahun si uvedomuje, že zápas Nemecka so Slovenskom môže byť pre oba tímy kľúčový aj napriek faktu, že ich momentálne delí 6 bodov: "Už pred MS sme si hovorili, že to bude malé finále. Najskôr sme sa museli koncentrovať na prvé tri zápasy. Tie sme zvládli a teraz to príde."

V predchádzajúcich troch zápasoch Slovenska bola v košickej Steel aréne búrlivá atmosféra s veľkou podporou domáceho tímu. Kahun vie, že napriek viacerým skupinkám nemeckých fanúšikov bude publikum na strane slovenského mužstva: "Slováci sa určite na nás pripravia. Oni budú mať po zápase s nami slabších súperov, my budeme naopak čeliť favoritom. Bude to pre nás naozaj malé finále. Fanúšikovia budú skvelí, no celá aréna bude asi proti nám. S tým musíme počítať. Uvidíme, aké to bude."

Mohlo by vás zaujímať: 

EXKLUZÍVNE Ruskí hokejisti po víťazstve nad Českom vyrazili do nočnej Bratislavy: Vypili 160 pív! 

Na spoločnom fotení Slovákov sa objavil aj obranca Ďaloga: Pozrite, ako vyzerá po škaredom zranení 

FOTO Súboj krások na tribúnach MS: Sexi Slovenkám šliapu na päty odvážne Rusky

Nemecký útočník Kahun pred duelom so SR: Bude to malé finále
Zdroj: Michal Smrčok