Držiteľ troch Stanley Cupov Marián Hossa si prvé dva zápasy pozrel naživo v Košiciach. „Veľmi dobre sa na to pozerá, tréneri urobili kus roboty, hráči dodržiavajú systém. Na ľade vyzerajú dobre ako tím. Príjemným prekvapením sú mladí hráči, ktorí sú draví, neboja sa a postavili sa zoči-voči aj kanadským hráčom,“ konštatoval Marián.

Poslanec mestského zastupiteľstva v Skalici Žigmund Pálffy si takisto pochvaľuje hru našich. „Vyzdvihol by som nasadenie a spôsob, ako hráči k tomu pristupujú. Dávajú do toho všetko a preto sú príjemným prekvapením. Takýto hokej sme dlhšie nevideli. Mladí sú prísľubom a v dobrom svetle sa ukazujú aj hráči z AHL či extraligy, ktorí dokazujú, že sú rovnocennými partnermi pre súperov. Ukázalo sa to v zápase s Amerikou. Už dlhšie som nevidel tak dobre hrať obrancov smerom dopredu,“ rozhovoril sa majster sveta z roku 2002

Pálffy zdvíha varovný prst len pred zbytočnými vylúčeniami a hrou v oslabení. „Len na jednu vec by som chcel upozorniť a to, že dostávame veľa gólov v oslabení. Zbytočne sme vylučovaní, na to si budeme musieť dať pozor,“ apeluje Žigo.

Legendárni útočníci Hossa a Pálffy o výkonoch Slovenska na MS: Mladí dravci sú veľkým prísľubom
Zdroj: Michal Smrčok

Môže vás zaujímať:

Sklesnutý Hudáček to povedal na plné ústa: Čo je pre neho nepochopiteľné?

Vyťahujeme kalkulačky. Postupová matematika hovorí jasnou rečou: Šance Slovákov zachráni jediné

Hokejistov zatienila na tribúne prezidentka Zuzana Čaputová: Pozrite, čo stvárala počas zápasu!