Pozrite si EXKLUZÍVNE FOTO Rusov z ich záťahu!

Bol to práve Šport24.sk, ktorý prichytil ruské hviezdy, ako si užívali počas skupinovej fázy v uliciach Bratislavy. Ovečkin, Malkin, Kučerov, Kovaľčuk a spol. si vyšli do známeho podniku v centre Starého mesta a podľa našich informácií si 24 hráčov zbornej počas večera pochutilo na 160 pivách. Tie sa v reštaurácii dokonca minuli, a tak čašníčka musela chodiť po zlatistý mok do vedľajších podnikov.

Kapitán Rusov Iľja Kovaľčuk sa v rozhovore pre sport-express.ru s Alexejom Ševčenkom vrátil k nedávno skončenému šampionátu. Paradoxne aj počas ich rozhovoru došla reč na alkohol, hoci ten nemal žiadny súvis s výjazdom Rusov v Bratislave. Kovaľčuka potešili výkony mladých hráčov z NHL. „Väčšina z nás sa predtým ani nepoznala. Priznávam sa, že som nikdy predtým nehral s brankárom Vasilevským, obrancami Zadorovom či Sergačovom a s útočníkom Kučerovom. Všetci odišli do Ameriky veľmi mladí a v Rusku takmer nehrali. Na šampionáte však dokázali, že svoju krajinu milujú. Zoberte si len Zadorova, ktorý prišiel na ľad priamo z lietadla a musel hrať nehľadiac na časový posun či únavu. To je iné, ako vstať ráno po prepitej noci a napísať niečo do novín, povedal ruský kapitán.

Kovaľčuk otvorene o ruskom tíme na šampionáte: Hrať po prepitej noci je niečo úplne iné!

Keď sa na neho redaktor ohradil, že on nepije, Kovaľčuk spresnil, že svoje slová myslel obrazne. Paradoxne to bol 36-ročný kanonier Los Angeles Kings, ktorý vychádzal z bratislavskej reštaurácie v najlepšej nálade a kvázi tanečným krokom sa dostal až do autobusu. Na MS mu to nešlo podľa predstáv, strelil len dva góly, rovnako tak Ovečkin a Malkin dokonca iba jeden. Niektorým sa totiž zdá, že najväčšie hviezdy prichádzajú na šampionát s úmyslom, aby si po ťažkej sezóne trochu oddýchli.

S tým však Kovaľčuk zásadne nesúhlasí. „Skutočne tomu veríte? Ak nie, na čo sa vôbec máme o tom rozprávať. Sú to hlúposti. Snáď si nemyslíte, že chodíme na šampionáty pre nejaké finančné bonusy? Práveže sa chceme dať všetci dokopy a radovať sa z dosiahnutého úspechu. Teraz sme zlato nezískali, ale to sa stáva. Ľudia vás zvozia pod čiernu zem za jeden nevydarený zápas. Semifinále s Fínmi sme mali vyhrať, ale šport je aj o prehrách, cez ktoré sa treba vedieť preniesť, zamýšľa sa útočník.

Pochopenie nemá ani pre kritiku priaznivcov na sociálnych sieťach. „Sledovali tí ľudia vôbec majstrovstvá? Alebo si len odskočili k televízoru, aby nás mohli skritizovať? položil si Kovaľčuk rečnícku otázku. Počas svojej kariéry získal v národnom drese dve zlaté, dve strieborné a tri bronzové medaily zo svetových šampionátov. Okrem toho sa pred rokom tešil aj z olympijského zlata.

A chuť má aj na ďalšie medzinárodné úspechy. Keď som v rokoch 2003 - 2005 začínal v reprezentácii, trávili sme viac času v metre ako v šatni. Na ľad sme chodili aj kilometer a vôbec sme neboli kompaktný káder, pričom teraz sú podmienky diametrálne odlišné. Hráči radi chodia reprezentovať, federácia im to uľahčuje. Ak dostanem pozvánku v budúcnosti, na sto percent prídem," dodal pre sport-express.ru.

Mohlo by vás zaujímať: 

Fínski fanúšikovia sa po zisku titulu odtrhli z reťaze: Ženy sa vyzliekali a kúpali vo fontáne!

FOTO Hviezdny Kakko napriek cukrovke alkoholom nešetril: Takto sa bavil v nočnej Bratislave!

FOTO Rusi to roztočili v luxusnom hoteli v Bratislave: Ovečkin a Malkin ako parketové tigre

Bývalý obranca Boris Valábik si užíva rolu hokejového spolukomentátora: Som slávnejší ako počas kariéry