Rok po usporiadaní majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji mužov v roku 2024 bude Česká republika hostiť aj majstrovstvá sveta žien. Oznámila Medzinárodná hokejová federácia (IIHF) zo svojho kongresu v Tampere počas prebiehajúcich majstrovstiev sveta mužov, ktoré vrcholia dnes (nedeľa) finálovým zápasom medzi Nemeckom a Kanadou.

Budúcoročný mužský šampionát sa bude konať v Prahe a Ostrave. Mestá, ktoré budú hostiť ženský turnaj nie sú zatiaľ známe. Praha, Ostrava či Brno sú však často hostiteľskými mestami veľkých hokejových turnajov, preto je táto trojica najhorúcejšími kandidátmi. "Sme veľmi radi, že sa nám podarilo vyhrať našu kandidatúru na usporiadanie turnaja," hovorí generálna manažérka českého ženského hokeja Tereza Sadilová.

"Záujem o usporiadanie šampionátu sme prejavili ešte pred Covidom. Teší ma, že budeme môcť českým fanúšikom predstaviť bojovný český ženský hokej, ktorý doteraz poznali len z televíznych obrazoviek. Chceme im poskytnúť prvotriedne podujatie a ukázať svetovému ženskému hokeju, že Česká republika je hokejová krajina bez výnimiek a rozdielov," dodala.