Neúspech z klubovej sezóny, keď sa Oilers nepodarilo prebojovať do play off NHL, už prebolel a Sekera sa po krátkej dovolenke a veľkonočných sviatkoch opäť preladil na hokejovú strunu. "Po konci základnej časti som sa bol s rodinou na pár dní odreagovať. Teraz som už šesť dní doma. Bol som pozrieť rodinu, pooblievať a vyšibať, koho sa dalo. Teraz už budeme 'šibať' na ľade. Som mentálne aj fyzicky oddýchnutý, teším sa na prípravné zápasy. Samozrejme, tento rok to má celé špeciálnu príchuť, keďže majstrovstvá sveta sú doma na Slovensku," uviedol Sekera na utorkovom reprezentačnom zraze.

Necelé tri týždne pred štartom MS to vyzerá, že defenzíva by mohla byť najsilnejšia stránka slovenského tímu. Okrem Sekeru ju z NHL posilnia aj Christián Jaroš (Ottawa), Erik Černák (Tampa Bay), v hre je ešte príchod jedného z dvojice Zdeno Chára (Boston) - Martin Marinčin (Toronto). "Obrana vyzerá dobre. Navyše čakajú nás ešte štyri prípravné zápasy, v ktorých môžeme ešte nejaké veci doladiť. Celkovo vyzerá súpiska fajn, bude to o momentálnej zohratosti a forme. Niekedy sa v príprave nedarí a na šampionáte to dopadne vynikajúco, alebo naopak. Verím, že každým tréningom sa to bude zlepšovať."

Sekeru čaká už v poradí ôsmy štart na MS. Vlani v Dánsku a v Petrohrade 2016 si plnil funkciu kapitána. "Je na tréneroch, či mi dajú céčko. Ja som tu na to, aby som podal čo najlepší výkon," zdôraznil 32-ročný zadák, ktorý má za sebou už druhú, výrazne skrátenú sezónu v NHL. Prvú polovicu ročníka vynechal, keďže sa zotavoval po letnej operácii Achillovej šľachy. "Teraz sa už cítim vynikajúco. Som rád, že som sa počas sezóny znovu nezranil, že sa to ku koncu lepšilo. Vedel som, čo ma po minuloročnej rekonvalescencii čaká. Navyše, teraz bol návrat jednoduchší, ako sezónu predtým po operácii kolena, viac sa dalo trénovať, aj pohyblivosť v nohe bola lepšia. Mám, chuť do hokeja, lebo som v posledných rokoch toho veľa nenahral."

Slovákov najbližšie v príprave preveria Česi. "Bude to dobrý test, Česi majú svoju kvalitu. Aj pre divákov to bude zaujímavý zápas, bude sa na čo pozerať. Vykorčuľujem si po pauze na ľade, budem sa snažiť vydať zo seba všetko, musím si však ešte zvyknúť na väčšie klzisko." Celé snaženie Ramsayho zverencov smeruje k šampionátu, na ktorom odohrajú duely v základnej skupine v Košiciach. Majstrovstvá sveta v domácom prostredí je extra motivácia aj pre Sekeru. "Bude to šialenstvo," reagoval. "Je pre mňa cťou, že si budem môcť na ňom zahrať. Ľudia budú nadšení, budú to síce veľké tlaky, ale atmosféra v Košiciach bude určite vynikajúca. Budeme sa snažiť urobiť čo najlepší výsledok," dodal.

Mohlo by vás zaujímať 

EXKLUZÍVNE FOTO z prostredia mladosti Mirky Federerovej: Keď uvidíte, kde vyrastala, nepochopíte 

FOTO Obrovský zvrat v živote Saganovej manželky Katky: Návrat k starej láske! 

FOTO Vlhová dráždila fanúšikov: Odhalila božské telo a wau, to sú ale...!