Hudáček kryl 27 ruských striel a po stretnutí sa tešil z ocenenia Hráč zápasu. Slovenskí reprezentanti dokonale zaskočili zbornú a náš brankár veľmi dobre vedel, komu čelí, keďže drvivej väčšine súčasnej ruskej reprezentácie čelí počas sezóny v KHL. „Rusi boli prekvapení z toho, ako hráme. Je dobré, že sme sa nestiahli, práve naopak, išli sme do nich tvrdo. Boli sme pre nich vyrovnaným a možno i lepším súperom. Chlapci zahrali vynikajúco, takto môžeme zdolať hocikoho,“ povedal skúsený brankár, ktorý posledné tri sezóny odchytal v Spartaku Moskva.

Rusov mal dokonale prečítaných a vedel, čo na nich platí. „Je to pre mňa špecifické víťazstvo. Poznám všetkých reprezentantov, ich generálny manažér bol aj môj generálny manažér a tréner brankárov so mnou pracoval v Spartaku,“ pokračoval spokojný Hudáček a zároveň dodal, že Rusov sme dostali do úzkych aj kvôli ich mentalite. „Viem, pod akým obrovským tlakom sú, zvlášť keď nedominujú po druhej tretine, tak začnú stresovať a panikáriť. Snažili sme sa to využiť,“ skonštatoval skúsený brankár po prvej veľkej skúške Slovenska na turnaji.

Slovenský brankár zároveň verí, že tento výkon otvorí dvere jeho krajanom do nadnárodnej súťaže. „Slováci ukázali, že aj oni majú na to, aby si zahrali v lepších tímoch KHL. Tie sú skôr zamerané na Švédov a Fínov a myslia si, že my s Čechmi sme horší. Nie je to pravda a myslím si, že týmto výsledkom sme to potvrdili. Verím, že tento triumf otvorí dvere Slovákom do KHL,“ zaželal si Hudáček po víťazstve.