Hlavný sponzor šampionátu Škoda Auto pohrozil odchodom preto, lebo je pre automobilku dôležitejšie presadzovať, dodržiavať a chrániť všetky nástroje, ktoré zaručujú ochranu ľudských práv. Hovorca koncernu Tomáš Kotera jasne povedal, že „Škoda Auto odstúpi z pozície sponzora MS v ľadovom hokeji v roku 2021, pokiaľ bude Bielorusko figurovať ako spoluorganizátor.“

Škoda Auto je pritom partnerom svetových šampionátov IIHF od roku 1993. Súčasná zmluva bola podpísaná pred štyrmi rokmi a končí jej platnosť. Môže sa teda stať, že ak Škoda Auto odíde, IIHF bude musieť narýchlo hľadať iného sponzora pre tohtoročné MS a zároveň aj hľadať iného pre ďalšie ročníky.

Prezident IIHF René Fasel po nedávnej návšteve Minska povedal, že federácia má vážne obavy o schopnosť Bieloruska šampionát spoločne s Lotyšskom usporiadať. Lotyšsko sa však už skôr vyjadrilo, že s Bieloruskom šampionát spoluorganizovať nechce. V hre je tak ako druhé dejisko buď dánska Kodaň alebo slovenská Bratislava.

Slováci sa však do spoluorganizovania zatiaľ nehrnú. „S medzinárodnou hokejovou federáciou nevedieme momentálne žiadne rokovania o prevzatí tohtoročného svetového šampionátu. Takouto vecou sa ani nezaoberáme. Predovšetkým veríme, že IIHF situáciu vyrieši a majstrovstvá sveta sa uskutočnia,“ povedal pre Šport24.sk hovorca SZĽH Peter Jánošík.