Samozrejme, že Jozef Golonka si pozorne pozrel oba zápasy. „Stretnutie s Bieloruskom bolo hranici dovoleného, pretože súper hral veľmi tvrdo. Ale pre nás tento zápas nemôže byť meradlom, pretože my sme v A-kategórii a toto bol súper z iného sústa. A netreba zabúdať ani na to, že nastrelili dve žŕdky,“ myslí si legenda.

„Zápas s Ruskom, to už bolo iné café. Mladí sa ukázali v dobrom svetle, zaskakovali jeden za druhého a fungovalo to. Bol to oku lahodiaci hokej, ale počkajme si na MS, keď bránenie pri iných súperoch bude úplne o inom. Koľko priestoru potom dostaneme na manévrovanie. To je otázka,“ zamyslel sa Jozef Golonka.

Na druhej strane ho teší, že sa ukázali mladí z Nitry a najmä Samo Buček. „Svoje už predviedli Krištof či Paulovič a skúšame ďaľších. Netreba zabúdať ani na to, že rezervu máme aj v Čechách, takže do národného mužstva bude poriadna tlačenica. Nechajme sa teda prekvapiť, akú šťastnú ruku bude mať tréner pri zostavení mužstva a č sa niekto z týchto mladých tam vôbec dostane,“ uzavrel Golonka.

Mohlo by vás zaujímať:

Hamšíkov prestup je na spadnutie: Mrzí ma, že odchádzam bez rozlúčky

FOTO Najväčšia súperka Vlhovej Shiffrinová: Keď odhodí zábrany, je z nej dračica!

Bývalý majiteľ Trnavy Vladimír Poór preniesol biznis do Prahy: Máme dôkaz!