Pozrite sa, ako to vyzerá v Rige pred začiatkom MS, v GALÉRII

Nová tréningová aréna mala byť pritom podľa pôvodných plánov spustená už 17. marca, no Lotyši budú radi, ak ju stihnú uviesť do prevádzky do začiatku hokejového šampionátu. Lotyšom dala IIHF totiž podmienku, že ak chcú usporiadať majstrovstvá sveta, potrebujú novú tréningovú halu. Pôvodne malo hostiť šampionát aj Bielorusko, IIHF mu však odňala toto právo na začiatku roka kvôli bezpečnostnej a politickej situácii v krajine. 

Pred Lotyšmi tak stála náročná výzva, s ktorou, ako vidieť, majú problém sa vyrovnať. Objavili sa dokonca informácie o zrušení majstrovstiev, to však organizátori odmietajú. „Je treba povedať, že mám veľké obavy. Žiaľ, nedokázali sme jednotlivé procesy ovplyvniť už od samého začiatku. Situácia sa začína zhoršovať. Čo je horšie, nemáme žiadny plán B. Nasledujúcich pár dní nám ukáže, akým smerom sa uberáme. Nejdeme podľa plánu a možno nám čas na dokončenie haly vyprší,“ povedal ešte minulý týždeň šéf organizačného výboru MS Edgars Bunciš.

Pozrite sa, ako to vyzerá v Rige pred začiatkom MS, v GALÉRII

V novej tréningovej hale mali pritom počas víkendu začať s chladením a výrobou ľadu, no dostali ďalšiu facku, keď kontrola ukázala, že protipožiarne predpisy sú nedostatočné. Lotyšov tak čaká boj s časom, pretože ani pred samotným štadiónom to nevyzerá tak, že už o pár dní by mal privítať hokejové reprezentácie z celého sveta. Dve firmy, ktoré majú výstavbu štadióna Daugava na starosti, zaplatia za každý deň omeškania sankcie 5 000 eur.

Nemeček: V zálohe je hala z MS 2006

Čo sa stane, ak tréningová hala nebude k dispozícii na začiatok MS? „Posledné informácie sú, že s tým je problém. Špekuluje sa, že keď nebude hala hotová, tak tréningy budú vo Volvo aréne, kde boli aj počas šampionátu v roku 2006. Lotyši však zatiaľ tvrdia, že všetko bude tak, ako má byť,“ povedal pre Šport24.sk bývalý šéf SZĽH a momentálne člen komisie IIHF Igor Nemeček. Jeho slová potvrdili aj organizátori. Jediným problémom je, že Volvo aréna je od bubliny vzdialená 20 kilometrov.