Rodák z Bratislavy na úvod prezradil, ako sa k rozhodovaniu vôbec dostal. „Bolo to prirodzenou cestou. Roky som hokej hrával za ružinovský klub. Keď som bol na rozhraní juniorov a mužov, usúdil som, že Gretzky zo mňa asi nebude, no chcel som v nejakej forme pri hokeji zostať. A tak som sa dal na pískanie,“ skonštatoval Šimon Synek, ktorý to v pruhovanom drese ťahá už štrnástu sezónu.

Sexi snímky pôvabnej priateľky nášho rozhodcu si pozrite vo FOTOGALÉRII!

Postupom času sa vypracoval na jedného z najlepších arbitrov na Slovensku, čo si všimli aj na medzinárodnom fóre, a tak je tohtoročný šampionát už jeho tretí v poradí. „Z tých najlepších hráčov, s ktorými som bol na ľade, stoja za zmienku mená ako David Pastrňák či David Krejčí. Išlo o štvrťfinálový zápas vlaňajších MS v Helsinkách, v ktorom nastúpili Česi proti Nemecku. Aj vďaka rozhodovaniu sa mi tak plní detský sen, že sa občas stretnem zoči-voči s najlepšími hokejistami sveta,“ pokračoval.

Popri rozhodovaní sa náš arbiter venuje práci fitness trénera, jednu posilňovňu už v bratislavskom Ružinove otvoril, druhú sa chystá na Národnom futbalovom štadióne. Zároveň je v Národnom športovom centre koordinátor oddelenia diagnostiky. Pri tom všetko stíha tráviť čas s 8-ročným synom Nikolasom, ale i mladou a pôvabnou priateľkou Natáliou. „Teraz sme od seba odlúčení niekoľko týždňov, no sme v pravidelnom kontakte. Dokonca zvyknem priateľke písať pred každým zápasom a po každej tretine, že všetko je v poriadku. Cítim z domu jej podporu, a určite ju po návrate zoberiem za odmenu niekam k moru,“ dodal s úsmevom Šimon Synek.

Synekove doterajšie zápasy na MS 2023

Tampere

Fínsko – USA (1:4)
Francúzsko – Rakúsko (2:1 pp)
Fínsko – Švédsko (1:2 sn)
USA – Rakúsko (4:1)

Riga

Lotyšsko – Kazachstan (7:0)