FOTO Ramsayho vily na Floride nájdete TU!

Slováci proti domácim Fínom vyhrávali 2:0, no sľubný náskok napokon neudržali a s najväčším favoritom na zlato prehrali 2:4. Napriek tomu naši chlapci zanechali na turnaji výborný dojem, hoci sme mali vo Fínsku historicky najmladší káder. Tréner Craig Ramsay priniesol do reprezentácie nový systém a národný tím za päť rokov zmenil svoju hru a tvár jednoznačne k lepšiemu. Skúsený odborník má už ale svoj vek a momentálne nie je jasné, či sa v novej sezóne postaví na lavičku reprezentačného kádra.

Ramsay sa po prehre s Fínmi jasnej odpovedi na margo svojej budúcnosti vyhol. „Ešte sa neodpisujem, je to však frustrujúce, zvlášť po takomto stretnutí. Mali sme výborný úvod a cítil som, že môžeme niečo dosiahnuť,“ povzdychol si kanadský tréner, ktorý dlhé roky žije na slnečnej Floride so svojou rodinou.

Juraj Slafkovský po zápase so svojím typickým humorom konštatoval, že by sa Ramsaymu nečudoval, ak by si užíval slnečné lúče a zaslúžený dôchodok. „Samozrejme, ja by som bol rád, keby to ešte potiahol. Ale predsa len, ak by som bol na jeho mieste, tak neviem, či by som tu bol, keby mám dom niekde v teplúčku na Floride,“ povedal náš supertalent s úsmevom.

Pri reprezentácii končí aj asistent generálneho manažéra Oto Haščák, ktorý bude novým generálnym manažérom Slovana Bratislava. Aj on by však chcel, aby Ramsay ešte pokračoval. „Toto je človek, ktorého slovenský nároďák potrebuje minimálne na rok. Nechcem do toho zasahovať, je to parketa prezidenta zväzu. Ale bol by som šťastný, keby Craig zostal ešte rok alebo dva. On dáva veľmi veľa vecí hráčom a trénerom, má neuveriteľnú charizmu,“ skonštatoval po štvrťfinále.