Pozrite, čo robili Fíni s trofejou, v GALÉRII

Hráči Suomi dokonale zaskočili hokejovú verejnosť, pretože ich len málokto favorizoval na zisk zlatých medailí. Tím vedený trénerom Jukka Jalonenom a kapitánom Markom Anttilom mal v kádri len dvoch hráčov z NHL, ale aj tak na turnaji v Bratislave a Košiciach zvíťazil.

Tak aj vyzerali následné oslavy, ktoré vypukli už na ľade zimného štadióna Ondreja Nepelu po výhre 3:1 nad Kanadou. Odtiaľ sa šťastní hokejisti Fínska pobrali do centra Bratislavy, kde naštartovali oslavy vo veľkom štýle. Tie pokračovali aj na letisku a v lietadle smerujúcom do Helsínk. To sprevádzali stíhačky, ktoré mašinu s hrdinami na palube bezpečne dopravili do vlasti.

Už pred odletom domov Fíni ukázali, že spodná časť trofej bola rozbitá.
Už pred odletom domov Fíni ukázali, že spodná časť trofej bola rozbitá.
Zdroj: Michal Smrčok

Pozrite, čo robili Fíni s trofejou, v GALÉRII

Prvé zábery z letiska potvrdzujú, že to bola poriadna párty. Natešení Fíni totiž rozbili trofej! Pri detailnom pohľade na spodnú časť pohára je jasné, že nemá dno, lebo je vytrhnuté. Ani to im však nevadilo v tom, aby ju ukazovali po Helsinkách, kde na nich čakalo asi 50-tisíc fanúšikov. A víťazný pohár sa dostal aj na zaujímavé miesta: hráči majstrovského tímu sa s ním maznali dokonca aj vo vírivke.

Po internete koluje od nedele zaujímavá spojitosť s tým, že Fíni získali posledné zlato v roku 2011, takisto v Bratislave, a tím viedol ten istý tréner a aj víťazný gól strelili v navlas rovnakom čase ako v roku 2019. Rovnako aj vtedy si búrlivé oslavy odniesla trofej. Našťastie, išlo o kópiu. „V skutočnosti je to tak, že hráči dostanú kópiu a nie originál,“ tvrdia na IIHF.

Môže vás zaujímať:

FOTO Hviezdny Kakko napriek cukrovke alkoholom nešetril: Takto sa bavil v nočnej Bratislave!

Prehliadka politikov na MS: Kiska ako z divých vajec, Čaputovej rúž a Danko? Prehra Ruska ho zlomila!

Fínski fanúšikovia sa po zisku titulu odtrhli z reťaze: Ženy sa vyzliekali a kúpali vo fontáne!

EXKLUZÍVNE FOTO z majstrovských osláv Fínov v nočnej Bratislave: Zlato zapíjali do rána!